16.03.2018 17:00 CET
1 : 1
(0:0)

Tatran Prešov - FK Senica 1:1

Na veľmi ťažkom teréne sa hralo v Poprade o dôležité body, pretože namočení do boja o záchranu sú najviac práve tímy Prešova a Senice. Napokon nič rázne sa nevyriešilo, pretože remíza 1:1 znamená len deľbu po jednom bode.

Oba celky si uvedomovali, že ide o veľa. Na náročnom teréne sa však, pochopiteľne, krásne akcie nedali uskutočniť. Prvú šancu mali domáci hráči, keď po štandardke pohrozil Keresteš, no brankár Holec neinkasoval a podržal svoj tím. Potom o pätnásť minú skúsil šťastie Hošek, ale pred gólmanom napokon zlyhal a nič z jeho šance nebolo. Dlho potom lopta bola len medzi šestnástkami a prvý polčas gól napokon nepriniesol. Po prestávke však udreli Šarišania a ukončili takmer 780 minút bez streleného gólu, čiže po 7 zápasoch a jednom polčase k tomu. V 52. minúte totiž Gatarič skvelou ranou spoza vápna nedal šancu Holecovi a bolo 1:0.

To vlialo domácim hráčom veľa energie a vpredu si viac verili. V prípade výhry by mali práve pred Senicou štvorbodový náskok a to ich hnalo za dobrým výsledkom v ďalších minútach. O druhý gól Tatrana sa o desať minút snažil aj Keresteš, ktorého delovku z priameho kopu dokázal Holec zneškodniť. Seničania sa nevzdávali, ich tréner Caanen sa pokúsil oživiť herný prejav aj striedaniami a mal šťastnú ruku. Desať minút pred koncom sa totiž presadil striedajúci Kitambala a center hlavičkou usmernil do siete Lukáča, čím vyrovnal na 1:1. Potom hostia ešte chceli strhnúť vedenie na svoju stranu, no nepodarilo sa im to. Body sa tak delili a na chvoste tabuľky sa tak nič nemení.

Autor: Ľubomír Hudačko