18.11.2017 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:1

Prešovský Tatran v 16. kole Fortunaligy remizoval na domácej tráve v Poprade s ViOn-om Zlaté Moravce 1:1, keď oba pekné góly padli po obrátke a z priamych kopov.

Futbalové predstavenie zodpovedalo v prvom dejstve stretnutiu tímov zo spodnej časti tabuľky. V šiestej minúte zakončoval Streňo, a jeho pokus bol zblokovaný. O šesť minút hlavičkoval prešovský kapitán Jacko; z bránkovej čiary odvracal hosťujúci Chren. To bolo na dlhé minúty všetko. V ďalšom priebehu videla hŕstka uzimených divákov málo zaujímavých situácií. Sládekov pokus ľavačkou v druhom polčase znamenal pre Kováča jednoduchú prácu. Hostia boli v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky futbalovejší a v 58. minúte išli do vedenia. Priamy kop spred šestnástky namieril Karlík k pravej žrdi a Slančík na loptu nedosiahol - 0:1. V 68. minúte Adekunle v rýchlosti namieril nad bránku. Tempo hry sa výrazne zvýšilo po vylúčení Zlatomoravčana Bariša v 71. minúte. Krátko nato bol v nádejnej pozícii Wiezik, v šestnástke však nedosiahol na loptu. V 85. minúte najskôr Černákovu dobre mierenú strelu efektne vychytal Kováč, ktorý následne zvládol Wiezikovu hlavičku. Prešovčania rovnako ako hostia skórovali z priameho kopu. Jeho realizáciu dostal na starosť Černák a prudkou strelou do protiľahlého horného rohu vyrovnal - 1:1. 1. FC Tatran Prešov remizoval s ViOn-om Zlaté Moravce 1:1.

"Bol to zaujímavý zápas proti kvalitnému súperovi. Náš tím sa prezentoval bojovnou hrou a dobrým nasadením. Máme za sebou dva zápasy, v ktorých sme získali štyri body, čo je pre Tatran dobré. Do konca jesene ešte chceme bodovať a myslím si, že ak budeme hrať tak ako dnes, tak sa to môže podariť. Treba nám však viac pokoja a rozvahy s loptou," okomentoval dianie na trávniku tréner Tatrana Sergij Kovalec. "Videli sme obojstranne bojovné stretnutie. Bolo vidieť, že Prešovčania spravili kus dobrej roboty. Majú vysokých hráčov, na čo sme sa pripravovali. Myslím si, že sme boli po celý zápas futbalovejší, no náznaky viacerých protiútokov sme nedotiahli do gólu. V druhom polčase prišlo k vylúčeniu Bariša a Prešov následne stavil všetko na jednu kartu. Bod musíme brať, hoci s ním nie sme spokojní. Máme ešte dosť kôl pred sebou na to, aby sme sa posunuli ďalej," povedal tréner Moraviec Juraj Jarábek.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk