24.09.2017 19:00 CET
0 : 7
(0:3)

Tatran Prešov - AS Trenčín 0:7

Úplná katastrofa Prešovčanov prišla v jednej z dohrávok 10. kola Fortuna ligy. S Trenčínom inkasovali neuveriteľných 7 gólov a potvrdili absolútne zlú formu. Ani jeden hráč hostí, ktorý skóroval nebol Slovákom, no to pre AS nie je najmenší problém. Postupne sa vyšvihuje ku kvalitným výsledkom.

Kto príde do Popradu hrať s Prešovom, takmer naisto vždy berie tri body. Nepodarilo sa to zatiaľ v tejto sezóne len Senici, no to, čo sa podarilo Trenčínu je neuveriteľné. Nastrieľal zdecimovanému Tatranu až 7 kusov, čo je jedna z najvyšších výhier na súperových ihriskách v histórii. O tom, že to mohlo byť ešte horšie by vedel hovoriť Gong po pár minútach hry. Jeho tvrdá rana ešte letela nad. Černák ako jeden z mála mohol úradovať na strane Prešova, ale po štvrťhodine hry neuspel. Jediné prekvapenie bolo to, že AS vsietil prvý gól až v 27. minúte. Ubbink sa vyhol ofsajdu a Talianovi nedal šancu - 0:1. Tento moment si stoj čo stoj domáci hráči nechceli pripustiť, no keďže aj tak k nemu došlo, začali hrať ešte horšie. Gong stihol o niečo neskôr centrovať do vápna, tam mal Beridze dosť miesta a hoci na prvýkrát nedal, hlavičkou upravil na 0:2. Černák na druhej strane nedal svoju šancu a preto padol ďalší gól do siete domácich ešte v prvom dejstve. Odrazenú loptu poslal do bránky Mance a bolo už 0:3. Z hry navyše odišiel brankár Talian a to ešte v prvom dejstve, nahradil ho veterán Ferenc.

Impulz do hry Tatran to však neprinieslo, skôr naopak. Zelenobieli pokračovali v katastrofálnom výkone a inkasovali po prvej šanci po zmene strán. Gong upravil už na 0:4 po peknej akcii a vyšachovaní obrany. Do listiny strelcov sa zapísal aj striedajúci Janga, keď sa v jednoduchej akcii dostal za obranu súpera a sám pred Ferencom zvýšil na rozdiel piatich gólov. Trenčín sa konečne dostal z kŕčov, ktoré pociťoval v úvode sezóny a užíval si duel. Vedel, že môže vyhrať ešte výraznejšie a preto z ofenzívnych chúťok nepoľavil. Hrôzostrašnú obranu Prešova potrestal opäť Janga, keď dostal loptu z uhla a upravil na 0:6. Definitívnu bodku pridal minútu pred koncom pridal Beridze z ostrého uhla po tom, čo nepresne mieril Katona. Trenčín vyhral nad Prešovom vysoko o sedem gólov a pripisuje si dôležité tri body. To východniari majú nad čím premýšľať, pretože v tejto chvíli už majú najhoršiu defenzívu.

Autor: Ľubomír Hudačko