21.10.2017 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - Železiarne Podbrezová 2:0

Vedúci celok fortunaligovej tabuľky Spartak Trnava zdolal v trinástom kole najvyššej súťaže ŽP Šport Podbrezová 2:0, keď oba góly padli po polčase.

Už od úvodných minútach tlačila Trnava svojho súpera a zdržiavala sa prevažne na jeho polovici. Samozrejme, aj s loptou. V tretej minúte bol dobre vysunutý Egho, ale tiesnený súperom napálil loptu iba do brankára Kuciaka. Následný roh hostia ubránili. V hľadisku Stredoslovákov povzbudzovalo aj šesť skalných fanúšikov z Podbrezovej. V 50. minúte zatočil loptu do bránky Vlasko a Kuciak na ňu nedosiahol - 1:0 pre domácich. V 79. minúte pomohli andelom samotní Horehronci, ktorí si do vlastnej siete vrazili center Čanturišviliho. Výsledkovo nevšedne rozbehnutý Spartak Trnava zdolal na svojom štadióne aj desiateho súťažného súpera v rade. Nad ŽP Šport Podbrezová triumfoval pomerom 2:0 a po prehre Slovana Bratislava si iba upevnil svoju pozíciu na čele tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

"Snažili sme sa hrať ako veľký tím, no nebolo to tak. Podbrezová ukázala, že nie je slabý súper. V druhom polčase sme podali už náš zvyčajný výkon, s ktorým môžeme vyhrať nad hocikým, nielen nad Podbrezovou," zhodnotil priebeh duelu tréner červenočiernych Nestor El Maestro. "S dnešným zápasom som opäť spokojný aj napriek tomu, že sme prehrali. Boli sme dobre organizovaní a s Trnavou sme hrali vyrovnanú partiu. Nebyť druhého gólu, dopadlo by to pre nás lepšie. Ideme dopredu, výkony hráčov idú tiež hore a verím, že sa budeme ďalej len zlepšovať," zhovievavo okomentoval výkon svojich zverencov tréner železiarov Marek Fabuľa.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu;fortunaliga.sk