09.12.2017 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Tatran Prešov 1:0

Jediný gól rozhodol o tom, že duel Trnavy s Prešovom vyhral domáci favorit. A takisto jediný zásah delil Šarišanov od toho, aby sa zošmykli na posledné miesto. Zachránili ich však vyrovnávajúcim zásahom Michalovce a tak zimovať budú predposlední.

Všetko podstatné sa udialo doslova už po pár sekundách. Jediný gól totiž padol v 2. minúte, Čanturišvili trafil spoza šestnástky do pravej šibenice - 1:0. Skóre sa mohlo meniť opäť o pár minút, ale Sloboda mieril len do brankára Tatrana. Spartak bol jasne lepší a držal loptu na kopačkách. Vlasko sa nepresadil po priamom kope v 20. minúte, ale nechýbalo veľa. Zelenobieli sa osmelili pološancou Streňa, no mieril vedľa. Väčšinou sa hostia bránili aj preto sa útoky favorita končili len v šestnástke.

Po prestávke sa opäť domáci dostali do šance, ale Egho zase len stroskotal na brankárovi. Líder pelotónu ale nič nemal isté, stále viedol len o jeden gól. Po hodine hry nebezpečne zaútočil Petko, zblízka však vystrelil vedľa. Yilmaz sa potom na druhej strane nepresadil po centri Jirku, Slančík sa mal na pozore. V 76. minúte mal Prešov šancu na vyrovnanie, ale Vantruba si poradil s hlavičkou aktívneho Streňa. V 80. minúte mieril nad Jirka a Yilmaz z veľkeho uhla zakončil iba do bočnej siete. Napokon viac gólov nepadlo, líder výsledkovo nesklamal a potvrdil pozíciu jsenného majstra. Naopak, Tatranu nezahral do karát výsledok z Podbrezovej, pretože sa z 10. miesta zošmykol na 11. priečku a ak by Michalovce nevyrovnali duel v Senici, skončil by po jeseni úplne posledný. Na túto jesennú časť tak bude chcieť čím skôr zabudnúť.

Autor: Ľubomír Hudačko