19.08.2017 18:30 CET
1 : 2
(0:2)

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 1:2

Fortuna liga pozná nového lídra tabuľky, po prehre Trnavy so Slovanom sa tam totiž prepracoval nováčik z Nitry. Vo veľkom derby v City aréne Spartak prvýkrát v sezóne stratil body, o čo sa postaral prvým gólom na slovenských trávnikoch aj Filip Hološko.

Pred zápasom panovali veľké očakávania, veď oba tímy začali ligu kvalitne a nemali na konte ani jednu prehru. Spartak dokonca so štyrmi víťazstvami viedol tabuľku, no tentoraz s úhlavným rivalom vybuchol. Všetko podstatné sa udialo pritom okolo prvej tridsaťminútovky. Otvoriť skóre mohol už po niekoľkých minútach sekúnd Rundič, ale jeho strela minula žrď. Sekulič potom vyslal loptu dopredu v 27. minúte, Hološko si ju skrotil a a nedal šancu Vantrubovi - 0:1. To nebolo zo strany hostí všetko, o pár minút vyrobil hrúbku Tóth, nechal za seba preniknúť Čavriča a ten si potom počkal na vhodný moment a prestrelil to, čo mu stálo v ceste - 0:2. Pre Spartak mohlo byť ešte horšie, Mareš hneď na to prešprintoval po pravej strane a skúsil to prudkou strelou k bližšej žrdi, Vantruba s námahou vyrazil. Prvú strelu domáci predviedli až v závere polčasu, Greif musel vážnejší zákrok predviesť potom, čo riešil skrumáž po rohu Spartaka.

Po prestávke mal šancu Hološko, ale po akcii Slovana mieril nad brvno. Šancu znížiť mal Spartak po hodine hry, ale Egho neprekonal Greifa. Horúco bolo pred bránou Slovana pätnásť minút pred koncom, keď Greif vyrazil nepríjemný center Kadleca na pravú stranu šestnástky, kde bol Čanturišvili. Ten obstrelil Greifa, ktorému však na čiare pomohla obrana. V 77. minúte Greif nestačil na hlavičkou Yilmaza, ktorý tesne predtým striedal a sám vo veľkej šanci znížil na 1:2. Vyrovnané mohlo byť v závere, ale Greif podržal svoj tím po zakončení Briganta zblízka. V závere nedal šancu Savičevič a viac sa toho už v inak nezáživnom derby neudialo. Rozruch ako inak spôsobili viac fanúšikovia, kvôli ktorým sa musel zápas aj prerušiť, no tri body v každom prípade putujú do hlavného mesta. Trnava prvýkrát stratila body a to rovno všetky tri.

Autor: Ľubomír Hudačko