15.04.2018 14:45 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:0

Trnava sa natrápila, ale napokon v piatom kole nadstavby v skupine o titul brala všetky body. Spartak zdolal Ružomberok tesne 1:0 (0:0).

Už v tretej minúte vnikol do šestnástky Jirka a napálil loptu do spleti nôh. Potom chvíľu loptu na svojich kopačkách držali Ružomberčania. V deviatej minúte Gešnábel fauloval Čonku a na ihrisko museli na chvíľu lekári. V dvanástej minúte Čapek zahlavičkoval loptu do rúk Chudého. Bol to prvý priamy pokus, smerujúci na domáceho gólmana. Po štvrťhodine hry videli diváci dravý prienik Jirku, keď obišiel dvoch brániacich hráčov. Trnava zavrela súpera na jeho polovici. V 20. minúte musel pred útočníkom Liptákov zasiahnuť Tóth. Po nasledujúcom rohu Haskič odpálil loptu na tribúnu. Prvá polhodina patrila Trnava, ale bez priameho ohrozenia Macíka. V 35. minúte vyvolal Tóth kľučkami dlhý potlesk divákov. V 43. minúte hostia takmer otvorili skóre, Trnavčania vznikajúci požiar v šestnástke zahasili na poslednú chvíľu. V závere polčasu skúšali pozornosť Ružomberčanov Jirka a Kadlec. V nadstavenom čase sa cez svojho strážcu dostal Ofosu, ale lopta mu ušla.

Aj druhý polčas začal tlakom červenočiernych. V 55. minúte sa k odrazenej lopte dostal najprv Čanturišvili, a jeho strela bola zablokovaná. Vzápätí hľadal Pekára; ten však minul bránu. V 63. minúte nabehol na dlhý výkop Yilmaz a z pravej strany v dobrej šanci napálil do Macíkových nôh. O minútu nato center Trnavy odhlavičkoval jeden z brániacich hráčov pred Tótha, ktorý z asi štrnástich metrov prestrelil k pravej žrdi všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Do šance sa dostal ešte Ofosu, mal však sťažený strelecký uhol a tiež trafil Macíkove nohy. V 87. minúte bolo riadne horúco v šestnástke domácich. Kadlec vyrážal pred Chudým. Po rohu lopta preletela cez šestnástku súbežne s bránkovou čiarou; diváci aj hráči ju pohľadom vytlačili mimo brány. V závere sa zranil strelec jediného gólu zápasu Tóth. Spartak Trnava zdolal MFK Ružomberok 1:0. Andeli majú na čele deväťbodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu