05.11.2017 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:1

Po dlhšom čase narazila Trnava na ťažšieho súpera a prvýkrát v tejto sezóne si musela body deliť. A to dokonca na vlastnom trávniku, kde zavítal Ružomberok. Ten šokoval domácich už v úvode a napokon z toho vyťažil aspoň bod.

Všetko podstatné na strane hostí sa udialo už v prvej päťminútovke. Šanca, ktorú mal Kostadinov s brvnom na jej konci sa napokon skončila gólom Haskiča. Ten otvoril skóre po odraze a Ruža nečakane viedla - 0:1. Vyrovnanie neprišlo o niečo neskôr, pretože center Slobodu nenašiel v šestnástke nikoho. Ale dlho Spartak nesmútil, pretože v 18. minúte sa hlavičkou presadil po centri Vlasko a začínalo sa odznova - 1:1. Neskôr sa po peknom úniku nepresadil Egho, išlo pritom o veľkú šancu. Trnavčania však išli za druhým gólom ako levy, Vlasko ale krížnou strelou nedal druhýkrát podnet na zmenu skóre. Po polhodine hry po centri Čonku hlavičkoval nad bránu Čanturišvili a legionár vo farbách Trnavy nedal gól ani z priameho kopu v závere polčasu.

Ďalšiu šancu a to už po prestávke mal opäť aktívny Vlasko, no proti bola defenzíva Liptákov. Neskôr mal prácu Macík, ale strela Čanturišviliho ho neprekonala. MFK mali šancu len ojedinele, Vantruba však veľa práce nemal. Ďalšiu šancu mal Jirka v 66. minúte, ale gól z toho nebol. Takisto sa tak neudialo ani po delovke Egha, opäť sa vyznamenal Macík. A stalo sa tak aj v 76. minúte po šanci Yilmaza. Ten istý hráč potom v poslednej minúte ešte trafil hlavičkou dokonca aj žrď a preto sa body delili. V prípade Trnavy je to prvýkrát v sezóne, hostia takisto natiahli sériu zápasov bez prehry.

Autor: Ľubomír Hudačko