24.02.2018 14:00 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - FK Senica 1:0

Druhé jarné kolo prinieslo v Trnave takmer veľké prekvapenie. V súboji prvého s posledným padol víťazný gól až v nadstavenom čase. Spartak Trnava zdolal FK Senica 1:0 (0:0).

Seničania sa do Trnavy pustili aktívne, čo trvalo asi päť minút. Potom sa už iniciatívy chopili domáci a začali si vytvárať príležitosti na otvorenie skóre. V 15. minúte kryl hlavičku Egha brankár Holec. Hneď nato po rohu Vlaska hlavičkoval Tóth vedľa. Ďalšie akcie červenočiernych končili na pozornej obrane Seničanov. V 28. minúte strela Sarpeia išla tesne vedľa pravej žrde Vantrobovej brány. Po polhodine centroval Vlasko, a hlavička Egha opäť minula bránu. V závere úvodného polčasu hosťujúci gólman boxoval silnú strelu Kadleca a priamy kop Vlaska v poslednej minúte mieril tesne nad. Po prvom polčase vyhrávala v Trnave na celej čiare najmä krutá zima.

Strela Čanturišviliho už v druhej štyridsaťpäťminútovke po úniku Egha išla vedľa brány. O chvíľu Gruzínec znova nezakončil presne. A do tretice opäť Čanturišvili krížnou strelou tentoraz primäl k zákroku Holeca, ktorý loptu vyrazil na roh. V 54. minúte Egho po prihrávke striedajúceho Ofosu zasiahol brvno senickej brány. V 70. minúte vypálil Vlasko priamo na brankára. V 77. minúte po prieniku Ofosu minul pätičkou Egho. Zlatým chlapcom duelu sa stal Ofosu, ktorý parádnym volejom v nadstavenom čase strhol víťazstvo na stranu domáceho Spartaka. Spartak Trnava porazil FK Senica tesne 1:0 (0:0) a na čele tabuľky má pred druhým Slovanom už jedenásťbodový náskok.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk