10.09.2017 19:00 CET
2 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FC Nitra 2:1

Neporaziteľnost nováčika sa skončila, Nitra napokon padla po frenetickom závere na ihrisku Trnavy tesne 2:1. Víťazný gól padol až v nadstavenom čase.

Hralo sa od úvodu aktívne na oboch stranách. V 11. minúte po centri Čonku hlavičkoval nebezpečne Egho. Minútu pred uplynutím polhodiny strelu Čanturišviliho kryl v páde Hroššo. V 32. minúte vychytal pri pravej žrdi nitriansky brankár zakončujúceho Hladíka po priamom kope Lukiča. Hostia ohrozili domácu bránu až v 36. minúte, keď strelu Balaja z uhla vyrazil Vantruba. O dve minúty neskôr išla lopta z priameho kopu Lukiča tesne nad pravú šibenicu nitrianskej brány. Neuspel neskôr ani Vlasko a tak sa skóre v prvom polčase nemenilo.

Na začiatku druhého polčasu mal dobrú príležitosť na skórovanie Egho, ale namiesto prihrávky na voľného spoluhráča veľmi zle vystrelil. Následne brankár Hroššo kryl center Čonku. V 59. minúte to bol opäť Čonka, ktorého centrovanú loptu vrátil do 16-ky Hladík, ale zakončujúci Pehlivan bránu vysoko prestrelil. V 74. minúte strelu Jirku kryl Hroššo a v poslednej štvrťhodine prišli aj góly. Najskôr sa z vedenia tešili hostia, keď striedajúci Ivančík vystrelil spoza 16-ky a jeho lopta sa od pravej žrde odrazila do trnavskej siete. O štyri minúty neskôr striedajúci Brigant pri prvej svojej akcii a po centri Yilmaza pohotovou strelou pod brvno vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí remízou 1:1, v nastavenom čase zahral priamy kop Jirka a po jeho centri Hladík dal víťazný gól Trnavy na 2:1. Nitra tak prvýkrát padla a nezískala sa ani bod.

Autor: Ľubomír Hudačko