19.09.2017 20:30 CET
3 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - Zemplín Michalovce 3:1

Za titulom kráľa strelcov ráznymi krokmi kráča Jakub Mareš. Opäť sa trafil v drese Slovana a aj on pomohol k tomu, že belasí vyhrali ďalší domáci zápas. Tentoraz nad Michalovcami 3:1.

Už od úvodných minút mali domáci hráči prevahu a loptu pod kontrolou. Bieszczad mal prvú komplikáciu pri šanci Mareša po pár minútach hry, ale vystihol jeho blafák, čo znamenalo udržanie bezgólového stavu. To však Marešovi ešte viac zdvihlo chuť útočiť a dostával sa aj do šancí. Po polhodine hry neuspel pre zmenu Hološko, hostia sa bránili zubami-nechtami. Gól padol až v poslednej minúte polčasu a išlo o zlomový moment. Do šance ho vyslal Hološk oa český legionár už nemal problém obstreliť brankára a zaknihovať 8. gól v tomto ročníku - 1:0.

Tento fakt belasých, samozrejme, povzbudil a po prestávke sa opäť hrnuli dopredu. Netrvalo dlho a do zakončenia sa dostal Hološko. Holman vysunul po pravej strane Čikoša, ktorý mohol zakončovať, ten ale ponúkol gól Hološkovi, ktorý do prázdnej brány nemal probléom upraviť na 2:0. Zdá sa, že exreprezentant SR sa dostal takisto do formy. Totiž bol to práve Hološko, kto nahrával na tretí zásah, tentoraz Oršulovi z pravej strany a už bolo 3:0. Slovan si však nepostrážil zadnú líniu dvadsať minút pred koncom, pretože po jednej z mála šancí udreli aj hostia - 3:1. Korekciu výsledku bombou pod brvno po úniku zaznamenal Šimčák. Gól Kubíka v závere potom už neplatil pre ofsajd, no v každom prípade belasí neprehrali ani v 9. kole a vyhrali nad Michalovcami o dva góly.

Autor: Ľubomír Hudačko