14.10.2017 17:00 CET
3 : 2
(1:1)

Slovan Bratislava - Tatran Prešov 3:2

Poriadne sa na vlastnom trávniku natrápil Slovan, kým zdolal predposledný Prešov. Hostia dvakrát vyhrávali, ale napokon všetky body ostali doma. Postaral sa o to najmä dvojgólový Jakub Mareš, ktorý už zaznamenal 9. a 10. gól v tomto ročníku.

Prvá šanca v zápase prišla na rad už v 1. minúte, lenže Savičevič nepochodil a neotvoril skóre. Z vápna mieril iba nad. Skvelý zákrok po 13. minútach vytiahol potom Slančík v bráne Prešova, to sa ešte Mareš teda nepresadil. Ten istý hráč potom nepochodil ani o niečo neskôr a tak boli to hostia, ktorí sa dostali do vedenia. Po nevinnej akcii Udeha sa lopta dostala až pred Wiezika, ktorý zblízka nemal problém loptu upratať do siete - 0:1. V 26. minúte predviedol krásnu individuálnu akciu Oršula a mal jasnú šancu na vyrovnanie, no sám zakončenie pred gólmanom nezvládol, mieril tesne vedľa. Napriek tomu on a jeho spoluhráči zabrali a po polhodine bolo vyrovnané. Odrazenú loptu po akcii v šestnástke zakončil do čierneho Holman - 1:1.

Ani po prestávke nehrali hostia vôbec zle, čakali na chybu súpera a boli pozorní v defenzíve. Museli sa však vysporiadať s absenciou Černáka, ktorý po strete s Hološkom musel striedať. Pre hostí tak zrejme v prípade jeho neúčasti v ligových kolách nastane malá športová tragédia. Na ihrisku medzitým hrali do plných opäť Slovanisti a výsledkom toho bola tesne po pauze strela Hološka do brvna. Udreli však opäť nečakane Prešovčania. Strata lopty a chyba v radoch belasých znamenala brejk dvoch hráčov na osamoteného Greifa a to využil Streňo na zásah do odkrytej brány - 1:2. Po tomto góle pokračoval Slovan v tlaku, ale do zakončenia sa nedostával. Pekná akcia vyšla domácim v 67. minúte, keď presný center Božikova poslal do siete hlavou Mareš, Slančík sa infantilným spôsobom dopustil chyby a bolo 2:2. To však Slovanu nestačilo a Prešov odolal. Ďalšia lopta na zadnú žrď znamenala vedenie 3:2, opäť sa hlavou presadil Mareš a tri body ostali doma. Prešov predviedol sympatický výkon, ale opäť odchádza naprázdno.

Autor: Ľubomír Hudačko