19.11.2017 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 1:0

V divácky neveľmi atraktívnom zápase s minimom príležitostí zdolal ŠK Slovan Bratislava rýchlym gólom trnavský Spartak 1:0 (1:0).

Bolo to medzi súpermi už 138. ligové derby. Pozrieť si ho na Pasienky prišlo 3856 divákov, zaplnený bol sektor hostí. Trnava zostáva lídrom tabuľky s osembodovým náskokom práve pred Slovanom, ktorý víťazstvom poskočil na druhú priečku pred Dunajskú Stredu a Žilinu. V prvom polčase mali územnú prevahu domáci. Rundičova hlavička išla nad. V 14. minúte Marešov center z pravej strany hlavou poslal do siete Hološko - 1:0. Hralo sa najmä medzi šestnástkami, na mokrom teréne vo veľkom nasadení s ostrými súbojmi a enormným množstvom taktických faulov. Avšak bez gólových príležitostí. V 21. minúte to skúsil z priameho kopu Vlasko a jeho tečovaná strela skončila rohom. V 39. minúte sa dostával do brejku Jirka, no zakončil nepresne. V 43. minúte po strele Holmana efektne zakročil gólman Vantruba. Vzápätí mohlo byť vyrovnané. Čanturišvili strelou spoza obrancu k vzdialenejšej žrdi nechal vyniknúť Greifa, dorážka Vlaska v tisícpercentnej šanci trafila ležiaceho gólmana Slovana.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Viac sa hralo spočiatku na polovici hostí, ale postupne sa Trnava viac tlačila dopredu. Diváci naďalej videli veľké množstvo faulov všetkého druhu. V 74. minúte mohol zvýšiť náskok svojho tímu striedajúci Oršula, no Janso jeho prudké zakončenie odhlavičkoval. V 84. minúte išli Slovanisti traja na dvoch brániacich hráčov. Vittek aj zakončil, ale v dobrej šanci trafil brankára vedúceho celku tabuľky. Záverečný nápor hostí vyrovnanie nepriniesol. ŠK Slovan Bratislava zdolal Spartak Trnava 1:0 a znížil jeho náskok na čele fortunaligovej tabuľky z jedenástich na osem bodov.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk