24.02.2018 14:00 CET
6 : 0
(4:0)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 6:0

Neuveriteľný výsledok dosiahli futbalisti Slovana v šlágri kola proti vlaňajšiemu majstrovi. Už po štvrťhodine viedli nad Žilinou rozdielom triedy a napokon ešte pridali ďalšie tri kusy. Po tenisovom kanári 6:0 majú zaslúžené tri body na konte.

Už prvé minúty v Myjave na neutrálnom ihrisku jasne predznamenali, čo sa bude na ihrisku diať. Zmätky v obrane hostí využil po pár minútach Čavric, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil hradbu tiel po odrazenej lopte a bolo 1:0. No netrvalo dlho a skóre sa menilo opäť. Tentoraz sa presadil Moha, pretože po rýchlej akcii ho nikto nezastavil a prekonal Volešáka zblízka gólom na 2:0. Nechcelo sa veriť, aké chyby v obrane šošoni spravili, no nepoučili sa ani v 17. minúte. Tentoraz pod brvno namieril svoju strelu Čavrič a takisto príliš neatakovaný upravil už na hrozivých 3:0. Vlaňajší majster sa nezmohol na odpoveď, situácia hráčov zaskočila. Ešte horšie mohlo byť po šanciach Šporara a Holmana, no skóre sa menilo "až" v závere polčasu. No opäť bol v akcii belasý tím, ktorý sa tešil zo štvrtého gólu. Holman ľavačkou pekne aj s pomocou žrde obstrelil brankára a zvýšil už na 4:0.

Ani po prestávke sa oficiálne domáci Slovan neštítil nadeliť súperovi ďalšie kusy. Smerom dopredu bol stále aktívnejší a vyplatilo sa to. Po narážačke vo vápne prestrelil Volešáka opäť Moha a bolo 5:0. Obrana Žiliny totálne vybuchla, ich útok navyše ani neexistoval a hrozivé skóre sa nabaľovalo stále viac. Po hodine hry mohol zavŕšiť hattrick Čavrič, ale zbrklo vystrelil a mieril preto nepresne. Šancu mali hostia až desať minút pred koncom, no Šulla si so šancou Balaja poradil a nedovolil mu znížiť aspoň čestným zásahom. A tak na druhej strane o pár minút unikol aktívny Čavrič, tentoraz placírkou nedal šancu Volešákovi a bolo už 6:0. Tenisový výsledok už ostal v platnosti a tri body šokujúco na Myjave zobral Slovan po tomto debakli. Ide o jednu z najhorších prehier žltozelených v histórii slovenskej ligy.

Autor: Ľubomír Hudačko