16.09.2017 17:30 CET
2 : 1
(2:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1

Na prvé miesto sa po ďalšej výhre dostal priebežne Slovan Bratislava. Stalo sa tak po tom, čo doma zdolal Ružomberok tesne 2:1.

Už od prvých minút bolo jasné, kto bude chcieť v zápase držať opraty vo svojich rukách. Domáci mali tradične pred slabučkou návštevou viac z hry a väčšiu chuť útočiť. Prvú možnosť mal po prvej desaťminútovke práve Slovan, Čavrič vybojoval loptu a ružomberský brankár Macík musel zasiahnuť proti Marešovi. O pár okamihov na to sa musel mať brankár na pozore po strele Hološka. Hostia sa osmelili akciou, ktorú zakončoval Sapara, no gól nepadol. Skóre sa menilo až po centri do vápna, ktorý do siete usmernil Mareš - 1:0. Netrvalo dlho a belasí viedli už 2:0. Po peknej akcii aj strele sa presadil Holman. Slovan ešte mal šance, ale gól v prvom dejstve už nedal.

Prestávka Liptákov trochu prebrala a hneď sa do zakončenia predieral Daniel, no Greif odolal. Dobrú možnosť mal po hodine hry Hološko, ale trafil len do brankára Macíka. Hološko sa ocitol aj v ďalšej príležitosti, tentoraz z väčšej vzdialenosti tesne prepálil ružomberskú bránku. Varovanie za nepremenené šance v podobe inkasovaného gólu prišlo sedem minút pred koncom riadneho hracieho času, keď Chouchoumis tečoval Danielov center za chrbát Greifa - 2:1. Hostia už však nemali šance na vyrovnanie, to skôr Slovan mohol rozhodnúť možnosťami Hološka či Savičeviča, ale tí nepochodili. Tri body tak ostali doma a Slovan sa priebežne posunul na 1. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko