28.10.2017 17:00 CET
2 : 2
(2:0)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:2

ŠK Slovan Bratislava prekvapujúco stratil dva body v 14. kole Fortunaligy, keď na domácom ihrisku remizoval s posledným celkom FK Senica 2:2, hoci po polčase viedol o dva góly.

Senica ostáva naďalej bez víťazstva, ale z Pasienkov si odviezla cenný bod, keď v druhom polčase zmazala manko 0:2 z úvodného dejstva. Spočiatku sa hral priemerný futbal. Hostia inkasovali už v siedmej minúte z kopačky kapitána domácich Sekuliča. Špílmacher belasých sa po zahraní rohu ocitol nebránený a bez problémov skóroval - 1:0. Slovan mohol zvýšiť v desiatej minúte. Mareš sa ocitol pred brankárom hostí Plachom sám, neporadil si však. Český útočník si to vynahradil v 33. minúte, keď premenil pokutový kop po faule na Rundiča. Kombinačnejší Slovan Záhorákom loptu často nedával, a držal ju vo svojej moci.

Hneď na začiatku druhého polčasu po krídelnom úniku a presnej prihrávke Smékala znížil na 1:2 Duga. Hostia ožili. V 49. minúte vyrovnal hlavou kapitán Podhorin po presnom centri z ľavej strany od Medvedeva - 2:2. Domáci zvýšili obrátky, ale Senica im už veľa nedovoľovala. Posledné mužstvo ligy malo šťastie v 71. minúte. Vtedy trafil Mareš ľavú tyč. O dve minúty sa situácia zopakovala: Mareš opäť vystrelil, ale Plach vyrazil na tú istú tyč. Slovan súpera tlačil, no nepomohol mu ani nádejný priamy kop v 79. minúte. Jeho exekútorom bol Mareš. V záverečnej desaťminútovke sa neujala strela Sekuliča. Mareš v nadstavenom čase trafil hlavou brvno, a tak Senica nečakane získala tretí bod v ročníku, keď na pôde ŠK Slovan Bratislava remizovala 2:2.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk