14.04.2018 15:00 CET
1 : 3
(0:2)

Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3

Ďalší nezvládnutý duel si pripisuje Slovan, ktorý doma podľahol Trenčínu 1:3. Veľmi rýchlo prehrával o dva góly a aj keď znížil, tri body pre AS v závere pečatil druhým gólom Gong.

Všetko to začalo už po dvoch minútach, po faule blízko šestnástky sa z priameho kopu presadil Čatakovič - 0:1. Slovan mohol vzápätí vyrovnať, ale centrovanú loptu Čavriča usmernil Rabiu mimo brány. Z ničoho nič tak opäť skóroval Trenčín, Gong nasadil Šullovi jasličky a bolo už 0:2. Akcii predchádzala výborná lopta do behu. Čögley neskôr musel na čiare hasiť šancu de Kampsa a tak sa stav nemenil. Kedze sa nepresadil ani Rundič po polhodine hry, Slovan aj kvôli tomu prehrával o dva góly.

Tréner Martin Ševela po prestávke zareagoval dvojitým striedaním, čo trochu prinieslo oživenie. No rozhodnúť mohol paradoxne Azango na druhej strane. Avšak nedal a naopak zadarilo sa belasým po akcii Savičeviča s Vittekom. Prvý menovaný po prihrávke Vitteka znížil na 1:2. Slovanisti sa už aspoň na vyrovnanie nezmohli. O všetkom preto rozhodol v poslednej minúte Gong, ktorý využil zaváhanie Šullu. Do prázdnej brány nemal problém upraviť na 1:3.

Autor: Ľubomír Hudačko