02.12.2017 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Železiarne Podbrezová 1:0

V 18. kole Fortunaligy zvíťazil celok MŠK Žilina nad Podbrezovou 1:0 (1:0), čím získal priam povinné tri body a upevnil si druhé miesto v tabuľke.

V poslednom domácom zápase sa Žilinčania na súpera vrhli od úvodného hvizdu. V jedenástej minúte sa lopta po kombinácii v šestnástke dostala od Chvátala k Otubanjovi, ktorý pred odkrytou bránou počkal ešte na Kuciakov pohyb a pohodlne zakončil do siete - 1:0. Žilina v poli herne dominovala, ale šance si už vypracovať nedokázala. Preto to v 22. minúte z diaľky skúsil Káčer. Jeho pokus sa obtrel o jedného z hostí a skončil tesne vedľa. Žilina stále kontrolovala hru, a stále bez nádejných situácií. Ďalšiu dobrú šancu mali "Šošoni" až v 35. minúte. Mráz obhodil Viazanka, lenže jeho strelu zblokoval Krivák na roh. Za Podbrezovú zakončoval Mikuš z diaľky v 37. minúte. Lopta z kopačky Horehronca tesne minula brvno.

V 55. minúte Špalek dobre namieril pod brvno, ale Kuciak pravou rukou vytlačil nad bránu. V 68. minúte mohli diváci vidieť druhý gól duelu. Leško poslal center do šestnástky, Bernadina pristavil loptu pred Kostelného, a ten pred bránou a zoči - voči Volešákovi poslal loptu vedľa. Duel bol veľmi nervózny, hráči absolvovali veľa tvrdých súbojov. Podbrezová ani v záverečnej časti hry nepriniesla žiadne prekvapenie a majster sa napriek striedaniam nevedel dostať do vyloženej šance a definitívne rozhodnúť. Vymrznutí diváci už vlniť sa sieť nevideli. Žilina v jesennej rozlúčke s vlastným publikom dosiahla chudobnú výhru nad Podbrezovou 1:0 a pred zajtrajšou dohrávkou Fortunaligy stiahla náskok vedúcej Trnavy už na tri body.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk