24.09.2017 19:00 CET
3 : 2
(1:1)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 3:2

Prvýkrát pocítil trpkosť prehry v aktuálnej sezóne aj Slovan Bratislava. Stalo sa tak v šlágri so Žilinou, ktorá si ponechala nádej na skorý návrat ataku na vrchné priečky. Duel bol dramatický až do konca, ale gól Vitteka na 3:2 už znamenal len korekciu výsledku, tri body totiž ostali doma.

Dlho sa títo duelanti bez gólov nezaobišli. Prvú šancu hostí hráči hneď premenili na gól, pretože lopta do vápna sa dostala až k Oršulovi, ktorý ju pekne poslal do siete na 0:1. Tento stav však tiež nevydržal dlho, pretože o pár minút sa presadil Jánošík a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, začínalo sa odznova - 1:1. Slovan mohol opäť vyhrávať, to by však Mareš musel po dvadsiatke minút namieriť presnejšie, ako vysoko nad bránu. Žilina vedela, že ak chce ukrojiť z náskoku súpera, musela bodovať naplno. A preto všetko podriadila ofenzívnemu poňatiu hry, no Mrázovi sa vpredu nedarilo otočiť duel pre šošonov a to ani nadvakrát. V závere polčasu ešte vystrašil vlastné rady Vallo, pretože hlavičkou takmer namieril do vlastnej siete.

Po prestávke najprv takmer prekvapil Volešáka Chouchoumis, ale potom už Žilinčania nemali na čo čakať a vrhli sa do útoku. A podarilo sa tim to relatívne skoro po pauze, pretože center do šance zužitkoval Špalek a poslal šošonov do vedenia 2:1. Darilo sa potom aj Jánošíkovi, dvadsať minút pred koncom upravil na 3:1 po akcii Špaleka a jeho centri. Slovan sa nie a nie dostať do šancí, navyše Káčer mohol definitívne rozhodnúť pár minút pred koncom. Namieril však vedľa. Potom sa na ihrisko dostal Vittek a po troch minútach aj skóroval a dal ešte šancu pre svoje farby aspoň na bod. Ten istý hráč dokonca mohol vybaviť deľbu bodov, lenže to mu nedovolia obrana a namieril vedľa. Prvýkrát teda belasí v tejto sezóne prehrali a Žilina ukrojila z náskoku tohto súpera.

Autor: Ľubomír Hudačko