28.10.2017 15:00 CET
2 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 2:0

V 14. kole Fortunaligy zlomil MŠK Žilina odpor ViOn-u Zlaté Moravce a jedným gólom v každom polčase zdolal súpera pomerom 2:0 (1:0).

Úvodný zápas 14. kola najvyššej súťaže charakterizovalo daždivé a studené počasie. Chýbala kvalita. Nezáživný futbal narušila až trinásta minúta. Špalek po kontakte s Chrenom v 16-tke spadol a rozhodca Vlk prísne ukázal na biely bod. Penaltu bezpečne premenil strelou po zemi k pravej žrdi z pohľadu strelca Káčer - 1:0. Do 25. minúty vystrelili oba tímy na bránu dovedna iba trikrát. Lepšie sa do prestávky javili predsa len domáci, no strely Holúbka i ďalších Žilinčanov končili mimo priestoru troch žrdí.

Druhé dejstvo začal majster svižnejšie. V 48. minúte posunul Káčer napravo Špalekovi, ktorý hľadal centrom pred bránou Mráza. Pred najlepším strelcom "Šošonov" stihol loptu chytiť Kováč. O štyri minúty mohol pridať druhý gól Žiliny kapitán Škvarka, ale trafil len do ľavej spojnice brány ViOn-u. Žilinčania získavali územnú prevahu, v 67. minúte Káčer napálil do rukavíc Kováča. V 72. minúte Hanckov pokus spoza šestnástky Kováč vytlačil nad bránu. Poslednú desaťminútovku začali domáci dobrými šancami Holúbka, ktorý krížnou strelou minul tesne ľavú žrď a pokusmi Cociuca, ktoré zblokovala obrana hostí. ViOn vpredu riskoval, majster hral na brejky. Cociuc a po ňom Otubanjo zahodili príležitosti definitívne rozhodnúť o osude zápasu. Definitívu stanovil v 89. minúte Mráz. Kanonier domácich pohodlne dorazil loptu po zemi okolo ležiaceho gólmana - 2:0. MŠK Žilina potvrdil dobrú formu a ViOn Zlaté Moravce porazil na domácej umelej tráve 2:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk