18.11.2017 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 0:0

Zápas tretej Žiliny a druhej Dunajskej Stredy v 16. kole Fortunaligy priniesol bezgólovú remízu.

Duel sa hral v živej atmosfére, tvorenej niekoľkými stovkami skalných fanúšikov oboch klubov. Prví sa o slovo prihlásili domáci: po zaváhaní stopéra Huka v druhej minúte prihral Mráz Jánošíkovi, no na jeho center nedočiahol tretí z útočníkov MŠK Špalek. Ďalšiu dobrú príležitosť mali "Šošoni" v trinástej minúte. Diaz lobom cez Ljubičiča dostal do šance Mráza, ten však namiesto strely nepresne prihral Jánošíkovi. Z diaľky to skúšal Kaša, potom už prišli na rad hostia. V 25. minúte sa odchovanec MŠK Čmelík predral po ľavej strane, odcentroval do šestnástky a Ljubičič trafil brániaceho domáceho hráča. Po polhodine hry to z diaľky skúsil Hancko, ale netrafil nič dôležité. Oba tímy v chladnom počasí hrali dobre, ale veľa príležitostí na skórovanie diváci do polčasovej pauzy už nevideli.

V 49. minúte sa po rýchlom útoku hostí dostal k zakončeniu Ljubičič. O chvíľu ho na druhej strane napodobnil Káčer, keď rozvlnil bočnú sieť Macejovej brány. Po hodine hry Jánošík v dobrej pozícii volil prihrávku namiesto strely a na jeho loptu nik zo spoluhráčov nezareagoval. Káčer sa potom dostal s loptou pred Maceja, ten však jeho pokus vytesnil na roh. V 68. minúte ho zahral Mazáň a pätička Jánošíka prešla tesne vedľa ľavej žrde. Šancí následne ubudlo, hostia sa stiahli na svoju polovicu. V 86. minúte Mervó potiahol loptu a prihral nabiehajúcemu Vidovi, ktorý v dobrej pozícii minul Volešákovu bránu. V nadstavenom čase mali šance tak hostia, ako aj domáci, ale žiadnemu tímu sa nepodarilo skórovať. MŠK Žilina remizoval s DAC-om Dunajská Streda bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk