31.03.2018 15:00 CET
1 : 5
(1:3)

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:5

V treťom nadstavbovom kole v skupine o titul deklasoval AS Trenčín domáci MŠK Žilina vysoko 5:1 (3:1).

V jedenástej minúte predviedli hostia veľmi peknú akciu. Gong poslal center na bližšiu tyč a Mance hlavičkou otvoril skóre - 1:0 pre AS. Už v ďalšej minúte Škvarka stredom potiahol loptu a našiel napravo Jánošíka, ktorý prihrávkou na roh šestnástky nabil Mihalíkovi. Posledne menovaný umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. V trinástej minúte zahral za Trenčín rohový kop Ubbink. Lopta sa dostala na zadnú tyč, kde hlavou opäť strhol vedenie na stranu hostí Mahdioui - 2:1.

V 20. minúte ako zvyčajne po rohu narobil súperovi problémy znova El Mahdioui. Dávid Hancko odkopol loptu takmer z bránkovej čiary. V 24. minúte Škvarka napálil loptu do pravej spojnice Šemrincovej bránky. Po polhodine hry zasiahol z prvej Šemrinca Škvarka.

V 33. minúte Škvarkovu strelu z hranice šestnástky Šemrinec vytlačil na rohový kop. Hneď o minútu po rohovom kope Škvarku sa do zakončenia dostal Hancko, ale Čögley jeho pokus vykopol z bránkovej čiary. V 41. minúte urobili domáci veľkú chybu v strede poľa. Trenčania domácich prečíslili. Ubbink poslal vydarenú prihrávku pred bránku Žiliny a Gong zvýšil na 3:1.

Päť minút po obrátke vyrobil Ubbink z pravej strany jednoduchý center na hlavu Manceho, ktorý vyhral súboj s brániacim Kašom a zblízka umiestnil loptu k ľavej tyči Volešákovej bránky - 4:1. V 55. minúte Ubbink našiel krížnou prihrávkou na pravej strane Hillaryho Gonga. Gong sa oprel do lopty a Volešák predviedol veľmi dobrý reflexívny zákrok. V 76. minúte Ubbink vydarenou prihrávkou vysunul Gonga. Ten si zasekol a obišiel obrancu Žiliny, aby s prehľadom ľavačkou pridal svoj druhý gól v dnešnom zápase - 5:1.

V 80. minúte z priameho kopu Bichakhchyan zakrútil loptu pod brvno, ale Šemrinec bol na mieste a vyboxoval nad. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Mráz z hranice šestnástky prudko zakončil a napálil do brvna. Viac sa už nestalo, MŠK Žilina podľahol pod Dubňom Trenčínu vysoko 1:5.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu