16.09.2017 19:30 CET
5 : 1
(3:1)

MŠK Žilina - AS Trenčín 5:1

Poriadny výprask dostal pod Dubňom dvojnásobná majster z Trenčína. Výmena na trénerskom poste AS zatiaľ vôbec nepomohla a inkasoval drvivú prehru 5:1.

Očakávaný šláger kola sa napokon skončil nečakaným výsledkom. Žilina rozobrala svojho súpera drvivo 5:1, hoci prvú šancu mal Beridze už v prvej minúte. Volešák však neinkasoval, zato namále mal na druhej strane Šemrinec. Mazáň ho prevetral zaujímavou strelou. Po prvej dvadsaťminútovke sa skóre menilo prvýkrát, keď si Špalek spracoval dlhú loptu z obrany, narazil Káčerovi a ten po odraze od žrde dorazil svoju strelu do siete - 1:0. Hneď na to hostia vyrovnali, Mance dotlačil loptu do siete, neskôr mieril Gong iba do brvna. Sedem minút pred koncom Jánošík upravil na 2:1 pre Žilinu, keď si poradil s obranou aj brankárom. Krásnu ranu do siete ešte prezentoval v prvom polčase aj Kaša a Žilina viedla už 3:1.

Aj druhý polčas začal šnacou Beridzeho, no Volešák neinkasoval ani tentoraz po jeho pokuse. Trenčín sa sympaticky snažil o kontaktný gól, ale boli to domáci, ktorí opäť navýšili náskok. Dvadsať minút pred koncom sa presadil aj Škvarka po rane pod brvno vďaka spolupráci s Otubanjom a bolo už 4:1. Trenčín dorazil o pár desiatok sekúnd ešte Špalek, keď dostal loptu do siete po priamom kope a najlepšie sa zorientoval v trme-vrme - 5:1. Hoci mali ešte aj Trenčania šance na zníženie výprasku, napokon sa už nepresadili a dovolili domácim vychutnať si vysokú výhru 5:1. AS tak zatiaľ výmena trénerov nepomohla, to Žilina nadelila doma už druhý debakel.

Autor: Ľubomír Hudačko