21.04.2018 14:45 CET
0 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:0

Repríza minulotýždňového duelu, v ktorom triumfovala Trnava 1:0, skončil v šiestom kole nadstavby v skupine o titul tentoraz bez gólov.

V šiestej minúte sa v nádejnej streleckej pozícii ocitol Daniel, ale lopta na slabšej ľavačke mu nesadla. V 27. minúte brankár Chudý vyriešil strieľaný center P. Masla. V 32. minúte Qose po narážačke zakončil nad. V 38. minúte Macík vytesnil nad brvno hlavičku Godála. V 40. minúte sa úplne sami pred brankárom Macíkom ocitli až traja hráči Spartaka, ale po prihrávke Godála na Egha, ktorý prestrelil bránku, asistent rozhodcu dvihol zástavku pre ofsajd. V závere nadstaveného času prvého dejstva čistú šancu zahodil i J. Maslo. V 50. minúte Jonecovi pri spracovaní vypichol loptu Jirka a hoci tiesnený, natiahol Macíka, ktorý povyšiel z brány. O päť minút neskôr nechal Daniel vyniknúť Chudého. V 67. minúte Egho na vysoký center zle nastavil hlavu. V 73. minúte si Kostadinov ideálne prevzal loptu, rútil sa sám na Chudého, ale priestor medzi žrďami minul. V závere sa Liptáci, ktorí boli vpredu nebezpečnejší ako Trnava, snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale už sa im to nepodarilo. MFK Ružomberok remizoval s vedúcim Spartakom Trnava bez gólov 0:0.

"Po fyzicky veľmi náročnom semifinále Slovenského pohára v Žiline sme pohybovo vyzerali veľmi dobre. Mužstvu nechýbala ani agresivita, vypracovali sme si veľa gólových šancí, zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Súpera sme až na jedno zaváhanie do ničoho nepustili. V podstate nevystrelil na bránku. Z nášho pohľadu to bol veľmi slušný zápas," okomentoval dianie na ihrisku tréner "Ruže" Norbert Hrnčár. "Môžeme a musíme hrať lepšie. Bolo veľa úsekov, keď som nepoznával moje mužstvo, akoby to boli iní hráči. To, čo sme ukázali v sobotu, nestačí. Po tom, ako sme hrali, nemôžeme na nič iné myslieť, len na to, ako sa zlepšiť a opäť hrať koncentrovane. Toto môže stačiť najviac na tretie miesto. Nechcem však robiť žiadny cirkus, Ružomberok je veľký klub, minulú sezónu získal o deväť bodov viac než Trnava," pridal sa náprotivok Hrnčára na lavičke Spartaka Nestor El Maestro.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk