12.08.2017 19:00 CET
0 : 2
(0:2)

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:2

Naozaj skvelú formu majú na začiatku sezóny Trnavčania, ktorí vyhrali aj štvrtý duel. Tentoraz uspeli v Ružomberoku 2:0 a trónia na čele tabuľky.

Prvú šancu mal Egho po úvodnej desaťminútovke ale jeho rana išla mimo brány. Potom ale prišla štandardka z rohu a skvelá hlavička Tótha. Položil sa do lopty a prudkou hlavičkou otvoril skóre - 0:1. O päť minút neskôr sa do sľubnej palebnej pozícii dostal Egho, lenže pálil nad. Ešte horšie to pre MFK bolo v 20. minúte, pretože Kružliak si nešťastne zrazil center Egha do siete, čim stanovil skóre už na 0:2. Nabudená Trnava nedávala dovtedy priestor pre Ružu čokoľvek vpredu vymyslieť, tá sa osmelila až po dvoch inkasovaných góloch. J. Maslo mohol hlavičkou znížiť, ale neuspel proti zákroku Vantrubu. Nepodarilo sa uspieť potom ani Danielovi.

MFK potom už neostávalo nič iné, ako niečo cez prestávku vymyslieť a skúsiť zabrať. Do hry naskočil napríklad Lačný, ale MFK sa nedarilo dobyť bránu andelov ani v druhom polčase. Mali tlak, ktorý však Spartak vedel ustáť. Neujali sa hlavičky Lačného po hodine hry, Daniel o pár minút neskôr mieril len do žrde. Desať minút pred koncom Gál-Andrezly takisto neznížil, proti bol v poslednej chvíli Kadlec. Daniel nedal vo veľkej možnosťi ani 4 minúty pred koncom, minul aj opustenú svätyňu hostí. Takmer inkasovaný gól ešte prišiel na konto Ružomberka, Macík v poslednej chvíli ratoval situáciu na bránkovej čiare. Viac toho už domáci neukázali a preto tri body putujú do Trnavy. Tá má pritom plný počet, 12 bodov ako jediný tím súťaže.

Autor: Ľubomír Hudačko