10.12.2017 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 0:1

Podľa očakávania nastúpil Slovan proti Ružomberku v poslednom zápase jesene bez Hološka, ale to belasým vôbec neuškodilo. Práveže sa vedeli sústrediť na svoj výkon a zdolali na horúcej pôde väčšinou úspešný MFK tesne o jeden gól. Ten zaznamenal po zmene strán Oršula.

Od oboch tímov to bol najprv opatrné, prvá šanca prišla až takmer v druhej štrťhodine. Gál-Andrezly po dobrej nahrávke však mieril nad bránu. V 22. minúte sa Haskič snažil zakončiť už v v blízkosti brány Greifa, v poslednej chvíli mu to znemožnil Božikov. Vo veľkej šanci bol potom aktívny Haskič, ale nepochodil so svojou akciou. Prvú strelu do priestoru brány sme tak zaznamenali až 7 minút pred koncom polčasu. Mareš však z diaľky Macíka neprekonal, hoci ten musel riešiť túto situáciu nadvakrát. Hlavička Božika sa neujala tesne pred polčasovým hvizdom, aj preto sa po rohovom kope neoslavovalo.

Prestávka znamenala nabratie ďalších síl a tie takmer zúročil po zmene strán Mareš. Jeho šancu však zastavila len bočná sieť. Potom sa v 54. minúte neujala šanca Božikova, mieril svoju šancu len nad bránu MFK. Po hodine hry poslal loptu po rohovom kope nad J. Maslo a tak udrelo na druhej strane. Mareš sa pekne predral a ponúkol asistenciu Oršulovi, ktorý ňou nepohrdol a otvoril skóre - 0:1. Potom sa do hry dostal striedajúci Vittek, MFK hrali už vabank. Exreprezentant v dobrej pozícii vystrelil, ale Macík zachránil. Len druhú domácu prehru v sezóne a tretiu od začiatku predošlého ročníka Ružomberok napokon neodvrátil aj preto, lebo šanca Haskiča ostala neprememená. Slovan tak získal cenné tri body a len vinou horšieho skóre bude zimovať tretí. Ruža si zaknihovala nateraz 5. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko