07.04.2018 17:00 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2

MŠK Žilina zložil reparát z drvivej domácej prehry s Trenčínom (1:5) a na pôde Ružomberku zvíťazil gólom v nadstavenom čase 2:1 (1:1).

Pod Čebraťom sledovali diváci pomerne kvalitný duel. Hralo sa v dobrom tempe. V šiestej minúte poslal Daniel pasom za obranu Žiliny Gereca. Ten si loptu príliš predkopol a zastavil sa na vybiehajúcom Volešákovi. V 20. minúte posadil Daniel rohový kop na hlavu Gešnábela, ktorý zblízka minul bránu. Vzápätí Daniel krížnou strelou neprekvapil Volešáka. V 28. minúte priamy kop z pravej strany našiel hlavu J. Masla, no tomu nešťastným zásahom zabránil skórovať jeho vlastný bratranec P. Maslo. V 34. minúte Mrázovu hlavičku efektným zákrokom eliminoval Macík. O tri minúty nato "Šošoni" otvorili skóre. Po pravej strane prenikol Chvátal a nekrytý Mráz presne trafil ľavý dolný kút brány Liptákov - 1:0 pre hráčov spod Dubňa. V 39. minúte sa Mihálik ocitol sám pred domácim gólmanom a zmárnil, čo sa vari ani nedalo. V 42. minúte po akcii Daniela zakončil Gešnábel krížnou strelou a zaznamenal svoj prvý gól v ružomberskom drese - 1:1.

Po zmene strán sa hralo hore - dole. V 54. minúte po vydarenej kombinácii hostí mohol vedenie na stranu svojho tímu strhnúť Škvarka, ale z minisúboja vyšiel úspešne gólman Macík. V 68. minúte po rýchlom zbehnutí Daniela bol v šanci striedajúci Haskič, ale rovnako nebol úspešný. V 82. minúte Čapek vyhral súboj s Diazom, a krížnym zakončením minul bránu. V 89. minúte Balaj v stopercentnej pozícii nechal vyniknúť Macíka. V nadstavenom čase fatálne chyboval práve menovaný brankár, keď vyboxoval loptu za seba. Strelcom víťazného zásahu bol Mráz. V tabuľke strelcov sa tak s trinástimi presnými zásahmi dostal už na druhé miesto za ex-Trenčana Jangu. MFK Ružomberok podľahol doma Žiline 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk