19.09.2017 18:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:0

Ďalšia prehra Žiliny, tentoraz si vylámala zuby na Ružomberku. Dokonca sa hostia nedostala ani k jednej strele a aj preto po šťastnom zásahu MFK zo záveru stretnutia sa duel skončil 1:0.

V lejaku sa duel začal opatrne, tímy vyčkávali a šancí sa príliš nerodilo. Diváci určite očakávali od tohto stretnutia viac, veď na seba narazili ofenzívne ladené mužstvá. Žilina však nebola vo svojej koži a okrem pološance Lačného po pár minútach duelu sa dlho na ihrisko nič zaujímavé nedialo. Jedine Qose zaujal po chybe Mazáňa, ktorý mu sklepol loptu hruďou, lenže Albánec bránu v dobrej pozícii prekopol. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal potom Gerec, krásnu prihrávku mu do 1000% šance poslal Daniel, ale prvý menovaný zblízka odkrytú bránu prekopol.

Aj preto sa v prvom dejstve skóre nemenilo a dlho to vyzeralo, že sa tak v zápase nestane vôbec. Po prestávke sa totiž obraz hry príliš nezmenil a Žilina pokračovala v bezzubom výkone. Rozhodne nepripomínala tím, ktorý cez víkend rozprášil Trenčín 5:1, kým Ružomberčania na svoju šancu trpezlivo čakali. Šancu otvoriť skóre mal opäť Gerec, ale neuspel ani v 57. minúte. Dokonca sa aj zranil, takže Ruža už v kádri nemá ani jedného pripraveného útočníka. Dvadsať minút pred koncom skúšal šťastie Škvarka, no mieril nad. Napokon sa predsa len radovali hráči MFK. Po akcii cez pravú stranu, kde nemal svoj deň Mazáň prišiel center, ktorý si Králik zrazil do vlastnej siete a pár minút pred koncom bolo 1:0. Žilina už nemala síl na vyrovnanie, ale po priamom kope v poslednej nadstavenej minúte ešte namieril práve Králik hlavičkou do brvna. Domáci mali šťastie, loptu odvrátili a pripísali si cenné tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko