17.03.2018 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 2:1

Dlho to vyzeralo, že tri body si z Ružomberka odvezie Trenčín, ale po hodine hry nastal zvrat a Liptáci napokon duel otočili na 2:1. Pripisujú si prvé jarné víťazstvo a vôbec aj prvé góly v tejto časti súťaže.

Už po pár minútach šli do vedenia hostia. Gong pekne unikol a jeho center voľný Ubbink upratal do siete - 0:1. Až po štvrťhodine hry skúsili domáci odpovedať, no Gál-Andrezly poslal zdiaľky len nesmelý pozdrav na Šemrinca. Potom zaujímavú strelu vyslal v 24. minúte Atanho, ale minul bránu. Dobrú šancu vyrovnať mal B. Ľupták, no brankár AS si poradil a skóre sa preto nemenilo. Okulahodiaco potom zlikvidoval šancu Paura Macík a hoci pár minút pred koncom polčasu ešte posielal zaujímavú loptu do vápna P. Maslo, pred bránou rušno nebolo.

Stále tak platilo, že Ružomberok na jar v lige nie a nie dať gól. Bol by to už piaty duel v rade, čo si Liptáci len tak nepamätajú. Počas týždňa sa presadili v pohári, ale naštartoval ich len kuriózny vlastenec Popradčanov. A mohli to byť hostia, čo by dokonca zvýšili vedenie. Avšak Mance nepochodil vďaka skvelému zákroku Macíka. Takmer po hodine hry sa pekne predieral do šance Daniel, ale netrafil presne. Stále viac sa smerom dopredu snažili domáci a napokon im za to bola udelená odmena. Julien totiž fauloval Daniela a Jonec brankárovi nedal šancu z penalty - 1:1. V 75. min. po hlavičke P. Masla už bol prekonaný aj Šemrinec, no na bránkovej čiare AS ratoval Čögley a Haskič namieril priamo do rúk brankára Trenčína. Azango mohol rozhodnúť na druhej strane, ale Ruža si vydýchal. A napokon sa tešila z gólu domáca družina. Gál-Adnrezly trafil do čierneho k žrdi a upravil v závere na 2:1. Lepší výkon domácich po zmene strán tak znamenal tri body pre MFK.

Autor: Ľubomír Hudačko