07.04.2018 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

FK Senica - Zemplín Michalovce 0:2

FK Senica nezvládol štvrtý nadstavbový súboj o udržanie sa v najvyššej súťaži a Zemplínu Michalovce podľahol na domácom ihrisku 0:2 (0:1).

Úvodné minúty patrili Senici. Tá bola aktívnejšia smerom dopredu. V druhej minúte Zezinhovu strelu spoza 16-ky po zemi brankár Kira končekmi prstov vyrazil na roh. O minútu po rohu kryl gólman zakončenie Práznovského. Hra sa postupne vyrovnala. Seničanom sa nedarilo a v ich hre bolo veľa nepresností. V 25. minúte sa popri stopérovi presadil Kitambala, ale opäť zakročil brankár Kira. V 36. minúte po priamom kope Žofčáka nezareagoval Kitambala a nabiehajúci Koscelník rozvlnil sieť prázdnej brány - 1:0. Do polčasu sa toho už veľa neudialo a do kabín schádzali za jednogólového vedenia hostia.

Aj v druhom polčase sa Seničania presadzovali iba ťažko. Michalovce sa zamerali na bránenie vedenia, útoku sa venovali sporadicky. V 67. minúte sa po nákope do pokutového územia ocitol v šanci Celis, ale priestor troch žrdí vysoko prestrelil. V 83. minúte Vaščák zakončoval nožničkami, no brankár loptu kryl. V 87. minúte Zezinho vnikol do pokutového územia, a po jeho prihrávke nedokázali Seničania dostať loptu do siete ani na trikrát. V nadstavenom čase Michalovce podnikli ojedinelú útočnú akciu a chybu v domácej obrane potrestal zoči-voči Holecovi mladý útočník Kurminowski - 2:0. V priemernom stretnutí si hostia napriek nie presvedčivému výkonu vybojovali víťazstvo 2:0. Michalovce sú v nadstavbovej skupine o udržanie sa druhé, po výhre Prešova stráca posledná Senica na predposlednú priečku štyri body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk