09.12.2017 14:00 CET
1 : 1
(1:0)

FK Senica - Zemplín Michalovce 1:1

V záverečnom jesennom kole sa medzi dvoma mužstvami z dolnej polovice tabuľky zrodila remíza 1:1 (1:0).

V deviatej minúte veľmi dobré zakončenie Plach utešeným zákrokom vytesnil na rohový kop. V 23. minúte Vaščák vydarene prihral Kováčovi, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, ale namieril vedľa. Už o minútu nato sa k odrazenej lopte dostal Medvěděv a z voleja rozvlnil sieť - 1:0. Minútu pred polčasom zakončil Lupták, ale jeho prudká rana mierila tam, kde stál brankár Bieszczad. V 52. minúte mal veľkú šancu skórovať Vaščák, keď tiesnený brániacim hráčom poslal loptu do stredu brány. V 54. minúte prízemný center do šestnástky Senice Plach ešte stihol vyrazil pred seba. Tam stál osamotený Danko, ktorý pohodlne vyrovnal na 1:1. V 74. minúte videli diváci ďalší gól v sieti hostí, no pre postavenie mimo hry neplatil. V 82. minúte sa po rohovom kope dostal do zakončenia Ranko a loptu poslal vedľa ľavej tyčky. V 86. mohol rozhodnúť duel Medveděv, no dostal sa do veľkého uhla. Bieszczad vyrazil loptu na rohový kop. FK Senica remizoval s MFK Zemplín Michalovce 1:1. Domáci zazimujú poslední dva body za Prešovom, Michalovce deviate.

"Boli sme dobre pripravení. Či hrali Michalovce na troch alebo štyroch obrancov, počítali sme s tým. Ako povedal hosťujúci tréner, hralo sa hore-dole. Mne chýbala v zápase väčšia kvalita z našej strany. Michalovce hrajú dobrý futbal, majú veľa kvalitných hráčov. My sme ten zápas chceli zvrátiť bojovnosťou a urputnosťou. Vždy nám však súperi hrozili nebezpečným brejkom, čo sa nakoniec potvrdilo aj pri vyrovnávajúcom góle," povedal po zápase tréner Záhorákov Ladislav Hudec. "Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme príležitosti, ktoré sme nevyužili. Po dvoch striedaniach sme museli zmeniť systém, súper prebral iniciatívu a išiel do vedenia. Za druhý polčas si chlapci vyrovnanie zaslúžili. Hralo sa hore-dole, vyhrať mohli obe mužstvá, my sme s bodom vzhľadom na okolnosti spokojní," pridal svoj postreh tréner hostí Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk