23.09.2017 19:00 CET
1 : 3
(0:2)

FK Senica - Spartak Trnava 1:3

V desiatom kole potvrdil trnavský Spartak úlohu favorita a na pôde FK Senica zvíťazil 3:1 (2:0).

V desiatej minúte Brigantovu strelu spoza 16-ky Plach kryl. Spartak skóroval z prvej vážnejšej šance. Po prihrávke Jirku sa Egho presadil cez stopérov Zahorákov a zoči-voči Plachovi nezaváhal - 1:0 pre hostí. Seničania boli málo dôrazní a k zakončeniu sa vôbec nedostávali. Pohrozili len strelou Medvedeva v 25. minúte, keď lopta preletela tesne nad. V 38. minúte chyboval Jarabica. Z pozície zaváňajúcej ofsadom sa Jirka dostal do samostatného úniku a prestrelil Placha - 2:0.

V 45. minúte sa ešte dostal k odrazenej lopte Hladík, ale zvnútra 16-ky senickú bránu prekopol. V druhom polčase začali domáci bojovať a Trnavčania sa museli obracať. V 51. minúte po akcii Briganta tvrdo zakončil Lukič, ale minul bránu. V 56. minúte sa hráči Senice domáhali pokutového kopu po faule na Krča, ale rozhodca Vlk nepískol. Seničania tlačili, v 64. minúte Medvedev z dobrej pozície zakončil slabo. Z ojedinelého brejku mohli zvýšiť hostia, keď Vlasko prihral pred bránu Eghovi a po jeho zakončení Medvedev vykopol loptu. V 70. minúte Medvedev po zemi k ľavej žrdi znížil na rozdiel gólu - 1:2. V 73. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Vantruba predviedol úspešný zákrok. V 76. minúte rozhodca Vlk odpískal proti domácim pokutový kop pre údajnú ruku Ranka vo vlastnej šestnástke a Godál penaltu premenil - 3:1 pre Spartak.

V 84. minúte mohli Seničania znížiť. Duga mieril z diaľky do brvna a dorážku Romula hlavou zneškodnil Vantruba. Trnavčanom sa otváral priestor na protiútoky, v nastavenom čase mal gólovú možnosť Jirka, ale z vyloženej pozície prestrelil. FK Senica podľahol na domácej tráve Spartaku Trnava 1:3.

"Prvý polčas bol jasný, ale nielen preto, že hostia hrali dobre, ale aj preto, že my sme hrali slabo. Chceli sme hrať vysoko, ale ľahko sme strácali loptu a tak kvalitný súper to dokázal využívať. Prvý gól padol po našom nedôraze, keď sa súperov hráč dokázal obtočiť okolo troch našich hráčov. Dovtedy sme súperovi veľa nedovolili, následne prišla druhá chyba, keď stopér nechal utiecť Jirku. V polčase som prvýkrát pri tomto mužstve zvýšil hlas, lebo to bolo potrebné. Povedal som hráčom, aby hrali aspoň za seba. Som rád, že aspoň niečo sa zmenilo. Bol to zápas otvorený, keď sme aj my mohli dať gól. Aspoň malé pozitívum pri tej mizérii je, že sme ukázali aspoň to bojovné srdce," povedal po zápase tréner Senice Ladislav Hudec.

"Vyhrali sme, samozrejme sme šťastní. Prvý polčas bol z našej strany fantastický. Vedeli sme, čo chceme hrať, opačne to bolo v druhom polčase. V konečnom zúčtovaní je to zaslúžené víťazstvo," konštatoval tréner červenočiernych Nestor El Maestro.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk