05.11.2017 17:00 CET
4 : 1
(2:1)

FK Senica - MŠK Žilina 4:1

V 15. kole Fortunaligy zdolala posledná Senica úradujúceho majstra zo Žiliny nečakane 4:1 (2:1).

V Senici fúkal silný vietor, čo obom celkom sťažovalo kombinácie. Žilinčania mali loptu na svojich kopačkách a hernú prevahu, domáci sa snažili o kontry. Mrázov pokus v deviatej minúte Plach končekmi prstov vyrazil. Vôbec prvýkrát v tejto sezóne sa Seničania dostali do vedenia v 24. minúte. Vaščák využil veľkú chybu Králika pri malej domov a strelou zo 16-ky obstrelil brankára Volešáka - 1:0. O dve minúty nato tvrdo pálil Krč a Hancko loptu vykopol z bránkovej čiary. V 30. minúte obranca Medvedev preniesol loptu z vlastnej polovice pred 16-ku. Jeho tvrdú strelu Volešák vyrazil a dobiehajúci Šefčík ju poslal do siete - 2:0. V 39. minúte rozhodca Ziemba odpískal pokutový kop pre "Šošonov", ktorý bezpečne premenil Káčer pozemnou strelou k žrdi, čím znížil na 1:2 z pohľadu svojho celku.

V 47. minúte vnikol do pokutového územia hostí Krč, po jeho prudkom centri odkopol loptu jeden zo žilinských obrancov. Ibaže pritom trafil Medvedeva a lopta skončila v sieti - 3:1. O tri minúty po štvrtom góle zápasu Krč spoza pokutového územia vyľakal gólmana hostí. V dobrej pozícii nedosiahol v 57. minúte na loptu pred bránou Mráz. Rovnaký hráč neskôr zakončil hlavou a Plach vyrazil na roh. V 76. minúte po rýchlom protiútoku a Krčovom vysunutí skúšal šťastie Duga a neujala sa ani dorážka Riga. V 80. minúte nebezpečne strieľal opäť Rigo, avšak tesne vedľa. V 82. minúte po dlhom nákope Cociuca od polovice ihriska lopta spadla pred Placha, ten na bránkovej čiare loptu vyrazil a z následnej trmy-vrmy Žilinčania nič nevyťažili. Záhoráci naopak využili i ďalšiu veľkú chybu Žiliny. Zlú malú domov poslal tentokrát Mazáň, lopty sa zmocnil striedajúci Kováč, obišiel Volešáka a rozvlnil sieť - 4:1. Seničania sa až v 15. kole Fortunaligy radovali z víťazstva 4:1 nad majstrom zo Žiliny.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk