21.10.2017 17:00 CET
0 : 3
(0:0)

FK Senica - MFK Ružomberok 0:3

Ďalšiu prehru zaznamenala Senica, tentoraz podľahla celkom jednoznačným výsledkom o tri góly Ružomberku. Nebolo to však vôbec také jednoduché, pretože viac ako hodinu hry sa hrala vyrovnaná partia s bezgólovým skóre. Napokon sa ale radujú hostia.

Posledný celok tabuľky dlhodobo pokračuje v prepisovaní negatívnych rekordov, nielenže stále nevyhral v lige ani raz, ale získal len dva body za dve remízy. Dokonca začali domáci ešte aj v oklieštenej zostave, pretože chýbali dvaja stopéri. Divákom v prvom dejstve určite chýbalo viac vzruchu a veľa sa toho medzi bránami nedialo. Senica hrozila najmä po rohových kopoch, ale to bolo málo na zmenu skóre. V 11. minúte sa napríklad zaskvel Šefčík, ale z priameho kopu nastrelil len ľavú žrď. Takmer sa menilo skóre na druhej strane, ale Kunca nevyužil chybu obrany a dobre zasiahol gólman Plach. V závere polčasu mieril tesne vedľa Peter Maslo.

Po prestávke sa nič na obraze hry nemenilo, stále sa smerom dopredu viac hrnuli Seničania, lenže vpredu im to nešlo podľa predstáv. Veľkú šancu mal Podhorin, ale asi z desiatich metrov netrafil bránu. Ružomberok pohrozil šancou Daniela, ale ten mieril tiež nad. Potom slabo zakončil Richtárech a nasledoval ho Sarpei, ktorý mieril nad. Plynula hodina hry a viac šancí mal outsider stretnutia. No platilo známe nedáš-dostaneš, pretože v 67. minúte udreli hostia. Ojedinelú šancu zakončil do siete Haskič, pretože dobre zužitkoval center a bolo 0:1. To však nebolo všetko, Liptáci sa rozhodli zasadiť ďalšie údery a po prvom upokojujúcom góle pridali ďalšie. Sapara našiel Kostadinova, čím sa menilo skóre už na 0:2. Posledný gól dal štvrťhodinu pred koncom ešte Daniel, ktorý ranou nedal šancu gólmanovi Plachovi - 0:3. Desať minút pred koncom mohli duel zdramatizovať domáci, ale Sarpei brankára neprekonal. Kvôli zraneniu a všetkým minutým striedaniam už Záhoráci neodporovali a napokon prehrali jednoznačne o tri góly.

Autor: Ľubomír Hudačko