09.09.2017 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 0:1

V siedmom kole Fortunaligy podľahol FK Senica na svojej tráve ViOn-u Zlaté Moravce o gól 0:1, keď o výsledku rozhodol už prvý polčas.

V prvom polčase videli diváci vyrovnaný duel. Hralo sa prevažne v strede poľa bez výraznejších gólových šancí. Prvý strelecký pokus prišiel v tretej minúte v podaní domáceho Krča. S jeho pokusom brankár Kováč veľa problémov nemal. Viac roboty mal v 29. minúte Kováčov náprotivok Plach, ktorý vyrazil nepríjemnú Baričovu strelu spoza veľkého vápna. Záver polčasu patril hosťom. V 43. minúte po prihrávke Záhumenského sa na päťke ocitol osamotený Nikolič, ale zle trafil loptu a tá letela mimo. O minútu Horníkovu strelu zo 16-ky vyrazil Plach. Následne na prekvapenie divákov odpískal rozhodca Kráľovič po kontakte Krča s jedným z hostí pokutový kop. Z penalty otvoril skóre Karlík - 1:0 pre ViOn.

Druhý polčas zastihol domácich aktívnejších. Hralo sa prevažne na polovičke ViOn-u. Záhorákom však nejde koncovka. V 47. minúte po rohovom kope dostal príležitosť zakončiť Medvěděv, ale mieril vedľa. V 75. minúte sa do gólovej šance dostal i Obiechina, ale z päťky prestrelil. Ďalšiu výbornú možnosť mal Urgela, ktorého hlavičku tečoval Ranko na rohový kop. Na druhej strane mohol zmeniť skóre striedajúci Kováč, no bol takisto nepresný. V 77. minúte hosťujúci Ewerton po zlej malej domov takmer strelil druhý gól, ale s gólmanom prehodil i bránu. V 81. minúte sa dostal k lopte spoza pokutového územia Kováč a málo dôraznú strelu menovaného hosťujúci brankár kryl. V 84. minúte po rýchlom protiútoku obišiel striedajúci Ewerton aj brankára Placha a loptu nasmeroval do brány, kde ju prsiami vyrazil dobiehajúci Richtárech. Senica podľahla Zlatým Moravciam 0:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk