23.07.2017 18:30 CET
1 : 2
(0:1)

FK Senica - AS Trenčín 1:2

V úvodnom kole nového ročníka Fortunaligy porazil hosťujúci Trenčín domácu Senicu o gól 2:1 (1:0).

Záhoráci nastúpili na prvý zápas sezóny v pozmenenej mladej zostave. Počas celého polčasu mali jasne hru pod kontrolou Trenčania. Seničania sa bránili, útočili iba sporadicky. Vo štvrtej minúte vystrelil Beridze tesne nad. Potom Gong vypichol loptu Otrísalovi a za pomoci ľavej žrde prekonal gólmana Placha - 1:0 pre Považanov. O dve minúty mohol zvýšiť opäť Trenčan Paur, ktorý dostal loptu za obranu. Obišiel brankára Placha, ale loptu, mieraciu za bránkovú čiaru, vykopol stopér Podhorín. V 28. minúte tvrdo strieľal zvnútra šestnástky Gong a Plach ho vychytal. V 33. minúte bol exekútorom priameho kopu Ubbink. Lopta z jeho kopačky obtrela brvno. Seničania prvýkrát zahrozili až v 34. minúte. Na konci ich akcie bol Martišiak, ktorého strela brankárovi Chovanovi vrások na čele nepridala.

Na začiatku druhého polčasu sa skóre menilo druhýkrát. Paur si nabehol a nekompromisne zakončil hlavou - 2:0 pre Trenčín. Záhorací mohli viackrát využiť zaváhania trenčianskej obrany. V 58. minúte sa predral cez stopérov striedajúci Kosorín a namieril tesne vedľa pravej žrde. Stretnutie sa odohrávalo väčšinou v priestore medzi oboma pokutovými územiami. V 88. minúte mohol zvýšiť striedajúci Kvocera, keď zakončoval spoza 16-ky. Plach však loptu vyškriabal na rohový kop. V samom závere sa Seničanom predsa len podarilo znížiť. Kováč vydarenou strelou z rohu 16-ky vymietol ľavú šibenicu Chovanovej brány - 1:2 z pohľadu domácich. Rozdiel medzi oboma družstvami bol počas celého zápasu značný. Mladí Záhoráci sa snažili bojovnosťou sťažiť súperovi jeho úlohu, no Trenčania duel pohodlne doviedli do víťazného konca. AS Trenčín zvíťazil na pôde FK Senica 2:1 (1:0) a získal prvé tri "jesenné" body.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk