21.04.2018 17:00 CET
2 : 2
(2:0)

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 2:2

FC ViOn Zlaté Moravce neudržal dvojgólové polčasové vedenie a na jar stále nevyhral, keď so Zemplínom Michalovce napokon remizoval 2:2 (2:0).

Od úvodnej minúty sa hralo otvorene a útočne. V tretej minúte Ewerton využil nedorozumenie v obrane hostí a povedľa vybiehajúceho Bieszczada trafil k žrdi - 1:0. V 14. minúte Orávikovu prudkú strelu vytlačil brankár hostí na roh. V 20. minúte Kurminowski vyzvŕtal dvoch domácich bekov, ale zoči-voči Kováčovi trafil gólmana. Krátko nato sa opäť zaskvel Kováč, keď vykryl Kurminowského hlavičku z dvoch metrov.

V 23. minúte spoza šestnástky zakončil Orávik a bolo 2:0. Po polhodine hry hlavičkoval Harba z troch metrov nad. V 36. minúte išiel Bartolomeu sám na bránku, ale z dobrej pozície prestrelil. V závere prvého dejstva Horník sám pred Bieszczadom trafil iba jeho nohy.

V druhom polčase Zemplín zaradil vyššiu rýchlosť. V 52. minúte po Žofčákovej štandardke Antonov prestrelil, čo mu stálo v ceste - 2:1. Tlak hostí pretavili Michalovce do gólu v 72. minúte. Žofčák nabil pri ďalšej štandardke Kavkovi a ten strelou z 25-tich metrov prekvapil Kováča - 2:2.

V závere Pintér po rohu Orávika namieril do brvna a odrazenú loptu ani z dvoch metrov neposlal do siete Harba. V 90. minúte Plevovu gólovú strelu vyrazil Bieszczad. FC ViOn Zlaté Moravce remizoval s MFK Zemplín Michalovce 2:2.

"Prvý polčas bol z našej strany výborný. Také šance, aké mali Bartolomeu alebo Harba, sa proste musia premeniť. Po góle na 2:1 padla na nás totálna deka. Musím povedať jedno: Chýba nám hráč, ako je Igor Žofčák. Máme bod, treba to brať pozitívne. V sobotu máme Prešov, na ktorý sa musíme maximálne pripraviť," povedal po zápase tréner domáceho celku Juraj Jarábek. "Celé stretnutie sa hral slušný futbal, a to napriek tomu, že prvý polčas bol z našej strany priam katastrofálny. Keby domáci dali na 3:0, zápas by bol prakticky uzavretý. Druhý polčas sme hrali, čo vieme. Myslím si, že nakoniec to bola spravodlivá remíza," uviedol tréner hostí Anton Šoltis.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk