31.03.2018 14:00 CET
2 : 2
(1:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 2:2

V treťom nadstavbovom kole v skupine o udržanie sa získal ViOn Zlaté Moravce svoj prvý bod v roku 2018, keď s FK Senica remizoval na domácej pôde 2:2 (1:0).

V siedmej minúte oklamal Celis posledného brániaceho hráča, vďaka čomu išiel na gólmana sám. Lob mu však nevyšiel. Vo ôsmej minúte napriahol k strele Zezinho a Kováč vytláčal na rohový kop. V desiatej minúte mal veľkú šancu na otvorenie skóre Orávik a v pokutovom území zakončil tvrdou strelou. Holec bol však úspešnejší. V trinástej minúte zakončoval hlavou opäť Celis, no len do stredu brány do Kováčových rúk. V 23. minúte zaváhal vo veľkej šanci Chren; jeho pokus zblokoval v poslednej chvíli Ľupták. V 33. minúte Harba poslal prihrávku Orávikovi a jeho prudké zakončenie spoza hráča k ľavej žrdi skončilo v sieti - 1:0 pre domáci celok.

V 49. minúte sa po zlom odkope Nikolića dostal k lopte striedajúci Kitambala a z prvej preloboval Kováča - 1:1. V 54. minúte si Kitambala zásah zopakoval po zakončení na dvakrát - 2:1 pre Záhorákov. V 57. minúte Vaščák hlavou opečiatkoval ľavú žrď brány. Následne sa ofsajdovej pasci vyhol Orávik a nechal vyniknúť Holeca, ktorý loptu vytlačil na roh.

Po hodine hry domáci zahrávali roh, po ktorom lopta v šestnástke Senice prepadla. Najlepšie sa zorientoval Pintér a napálil ju pod brvno - 2:2. O minútu nato si Sarpei takmer strelil vlastný gól, keď tečoval prudkú prihrávku súpera. Po rohu tesne vedľa namieril Urgela.

V 71. minúte zahodil nemožné Kitambala. Po presnej prihrávke sa úplne voľný ocitol pred prázdnou bránkou súpera. Loptu stačilo iba trafiť, čo sa mu vtipným spôsobom nepodarilo. V 76. minúte sa sám zoči voči gólmanovi ocitol Brašeň. Kováč bol v tomto súboji úspešnejší. ViOn Zlaté Moravce remizoval doma so Senicou 2:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu