17.09.2017 19:00 CET
2 : 3
(0:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 2:3

Po bezgólovom prvom polčase podľahli Zlaté Moravce v dohrávke ôsmeho kola Fortunaligy na domácom trávniku Dunajskej Strede 2:3.

Súboj tabuľkových susedov sa hral v hustom daždi. V dvanástej minúte Urgela z hranice šestnástky tesne minul šibenicu Macejovej brány. V 21. minúte Davisov center našiel na hranici malého vápna Pačindu, a ten hlavou mieril nad. O tri minúty Pambou z 20-tich metrov napálil brvno Kováčovej brány. Po polhodine hry Cleber rozohral štandardnú situáciu, Matheus poslal prudký center do malého vápna, ale Urgela minul bránku. V 36. minúte mal veľkú šancu Bariš, ale zblízka netrafil do priestoru medzi tromi žrďami. V 44. minúte Gešnábelova strela skončila na ľavej žrdi Macejovej brány. V 47. minúte Kalmárov center nedotlačil do siete Huk. Na opačnej strane mal gól na kopačke Gešnábel, ale prestrelil. V 53. minúte Pačinda vysunul Kalmára a ten zoči-voči Kováčovi otvoril skóre - 1:0 pre DAC. V 62. minúte zakombinovali Cleber s Matheusom a Gešnábel zakončil do prázdnej brány - 1:1. O minútu nato Cleber poslal center do šestnástky, aby nekrytý Gešnábel zvýšil na 2:1 pre domáci ViOn. V 71. minúte sa Cleber rútil sám na brankára, ale ten strelu vytesnil na roh. V 78. minúte sa Pačindova strela z priameho kopu odrazila od múru a Kalmár prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:2. V 84. minúte odrazená lopta našla striedajúceho Divkoviča. Lopta z jeho kopačky prešla pomedzi Kováčove nohy - 3:2 pre celok zo Žitného ostrova. DAC Dunajská Streda zvíťazil v Zlatých Moravciach 3:2 (0:0).

"Dnes nám futbal ukázal škaredú tvár. Zápas bol výborný, stretnutie malo grády. Naštartoval to prvý gól. My sme dnes hrali dobre dopredu, horšie to bolo v defenzíve. Najviac ma mrzí tretí gól, inak to bol remízový zápas. Celkovo nemám chalanom čo vyčítať, zlomový moment bola Cleberova nepremenená šanca," okomentoval priebeh zápasu tréner domáceho celku Juraj Jarábek. "Bol to remízový zápas, v ktorom sme mohli vyhrať aj prehrať. Za stavu 2:1 mal Cleber čistú šancu, ktorou mohol rozhodnúť. Gratulujem Zlatým Moravciam, pretože nás dostali do väčších problémov, ako Slovan alebo Žilina," kontroval Jarábkov trénerský náprotivok na lavičke DAC-u Marco Rossi.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk