07.04.2018 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

FC Nitra - Železiarne Podbrezová 0:0

Vedúci celok skupiny o udržanie sa vo Fortunalige FC Nitra remizoval doma s FK Železiarne Podbrezová bez gólov 0:0.

Po vyrovnanej úvodnej štvrťhodine si ako prví dobrú príležitosť vypracovali hostia. Viazanko poslal dlhý pas za obranu. Tam bol voľný Więzik, ktorého strelu Hroššo vytlačil na rohový kop. V ďalšom priebehu sa odohrával priemerný duel medzi šestnástkami. Diváci mohli byť sklamaní. O čosi väčší rozruch priniesol až záver prvého polčasu, no Więzikovi v rozhodujúcej chvíli lopta odskočila od nohy príliš ďaleko. Do kabín schádzali mužstvá za nerozhodného a bezgólového stavu.

Začiatok druhého polčasu patril hosťom. Zblokovaná Leškova strela sa medzi Hroššove tri žrde nevmestila. V 58. minúte si Nitra vypracovala najväčšiu šancu zápasu. Strelu Charizopulosa spoza šestnástky zastavila konštrukcia brány. V 73. minúte sa vydarenou individuálnou akciou prezentoval Tereščenko. Krížne zakončenie menovaného hráča k vzdialenejšej žrdi tesne minulo cieľ. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času sa na ihrisku spustilo zavlažovanie a hlavný rozhodca Kráľovič musel zápas na chvíľu prerušiť. Domáci, pokropení studenou vodou, mohli napokon rozhodnúť. Avšak Šimončič v dobrej pozícii Kuciakovu bránu minul. FC Nitra remizoval s Podbrezovou 0:0 a udržal si vedúcu priečku v skupine o udržanie sa vo Fortunalige. Podbrezová je tretia dva body pred Zlatými Moravcami.

Autor: Dušan Guman / sport.sk