28.10.2017 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

FC Nitra - Tatran Prešov 2:0

Rolu favorita na svojom ihrisku potvrdila Nitra proti Prešovu pomerom 2:0. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, domáci potrebovali na otvorenie skóre až pokutový kop po hodine hry. Napokon triumfovali o dva góly, Tatran sa nezmohol ani na jeden.

Prvú šancu mal ale paradoxne práve Tatran, pretože po pár minútach sa do šance rútil Wiezik, ale napokon nebolo z toho nič po zákroku Nibu. Nepískala sa penalta a nepadol ani gól. Na druhej strane nepresne mieril hlavičkou Machovec a o dve minúty skúšal pozornosť Slančíka Kóňa. Nitrania boli aj v ďalšom priebehu aktívnejší. Strelecké pokusy Ivančíka či Chovanca sa však medzi tri žrde hosťujúcej brány nevmestili. Najväčšiu šancu v polčase si domáci vypracovali päť minút pred pauzou, ale Slančík predviedol skvelý zákrok na čiare po hlavičke Balaja a skóre sa tak nemenilo. A to ani po šanci Chovanca a jeho prudkej strele.

Po prestávke už Nitrania vedeli, že musia zabrať, pretože čas pokročil a stále nad outsiderom nevyhrávali. Opäť však pohrozil najprv Tatran, Issa mieril hlavičkou len tesne vedľa brány nováčika. Miliutin potom po hodine hry na smolu hostí fauloval Steinhübela a pískala sa penalta. Balaj sa nemýlil a otvoril skóre - 1:0. To však nebolo všetko, Prešov si vypil kalich horkosti do dna hneď na to, keď Ivančíka našiel vtipne Fábry a do voľného priestoru upravil už na 2:0. Balaj potom desať minút pred koncom nedal v sľubnej šanci, neuspel ani Ivančík, keď mieril nad. Hostí nedorazil ani Machove pri svojej príležitosti a preto sa skóre 2:0 už nemenilo. Tatran opäť neuspel a prehral, pričom ho neteší ani bod Senice zo Slovana. To Nitra doma inkasovala stále len jediný gól.

Autor: Ľubomír Hudačko