23.09.2017 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

FC Nitra - MFK Ružomberok 0:0

Prvý zápas 10. kola Fortuna ligy gól nepriniesol, v Nitre však videli diváci kvalitný futbal. Domáci remizovali s Ružomberkom 0:0.

Hoci tomu počasie neprialo a ihrisko bolo značne opotrebované, napriek tomu sa hral v Nitre slušný futbal na oboch stranách. Prvú šancu mali hostia v 10. minúte, ale Qosemu nedal vyniknúť brankár Hroššo. Častejšie na kopačkách držali loptu Ružomberčania aj v ďalšom priebehu hry, napríklad center Takáča na Qoseho takisto volal po góle. Proti bol však opäť skvelý Hroššo, ktorý si prebral pred duelom aj cenu za najlepšieho hráča mesiaca. Domáci v prvom polčase útočili len sporadicky a brankára Macíka prakticky ani poriadne neohrozili. Naopak, boli to hostia, ktorí si ešte pred koncom prvého polčasu vypracovali ďalšiu gólovú šancu. V závere polčasu nedal gól ani Kunca, aj preto sa šlo do kabín za nerozhodného stavu.

Po prestávke to boli opäť hostia, ktorí podkúrili nováčikovi, Hroššo bol v akcii aj pri šanci Daniela. Konečne sa k slovu dostala Nitra, to sa už písala 60. minúta. Skvelú pozíciu si našiel Šimončič, ale hviezdou sa nestal po zákroku pozorného Macíka. Tento mikrosúboj hráčov sa zopakoval aj dvadsať minút pred koncom, skóre sa však opäť nemenilo. V závere zápasu už nedal gól ani Fábry a preto sa tímy rozišli po bezgólovej remíze a teda deľbe bodov. Už 7. čisté konto si udržal Hroššo a to je opäť slušná vizitka celej obrany Nitranov.

Autor: Ľubomír Hudačko