17.03.2018 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 1:0

Druhé nadstavbové kolo v skupine o udržanie sa prinieslo tri body Nitre, vedenej ako domáci celok, ktorá zvíťazila nad ViOn-om Zlaté Moravce 1:0 (0:0).

Kvôli rekonštrukcii sa v tradičnom regionálnom derby na štadióne ViOn-u stretli ako domáci vedení Nitrania a reálne domáci Zlatomoravčania. V prvom polčase videli fanúšikovia vyrovnaný futbal. V deviatej minúte unikol po ľavej strane Ewerton a jeho center zužitkoval na strelu z prvej Orávik. Trafil jedného z nitrianskych obrancov. V 27. minúte Militosyanovu strelu odvrátil Pintér z bránkovej čiary na roh. Po polhodine hry Militosyan prihral Šimončičovi a jeho zakončenie k pravej žrdi Kováč vyrazil. V 39. minúte sa v čistej gólovej šanci ocitol na opačnej strane Harba. Sám pred Hroššom namieril iba do nitrianskeho gólmana.

Po zmene strán sa domáci čoraz viac tlačili pred bránku Kováča. V 51. minúte A. Fábry v dobrej pozícii hlavičkoval tesne vedľa. Na opačnej strane veľkú chybu Hrošša nepremenil na gól Harba. V 53. minúte Machovec našiel na hranici šestnástky Militosyana, ktorý hlavou namieril do pravej žrde. Presne po hodine hry Militosyan posunul loptu A. Fábrymu, ktorý z 25-tich metrov vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Kováčovej bránky - 1:0. V 69. minúte Charizopoulos zblízka netrafil prázdnu zlatomoravskú bránku. O minútu neskôr strelu Šimončiča vyrazil brankár Kováč. V 76. minúte mohol náskok domácich zvýšiť A. Fábry, no jeho hlavičke chýbali centimetre. V 86. minúte dobre zakročil Kováč, ktorý zlikvidoval gólovú strelu A. Fábryho. V 90. minúte išli na na zalotomoravského brankára štyria Nitrania, ale strážca troch žrdí Šimončičovu strelu zneškodnil. Napriek tomuto momentu FC Nitra zdolala ViOn Zlaté Moravce tesne 1:0. ViOn na jar nezískal ešte ani bod.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk