11.08.2017 18:30 CET
1 : 0
(0:0)

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 1:0

Nováčikovská eufória v Nitre nemá konca-kraja, tá vyhrala už tretí duel v lige. A čo je ešte senzačnejšie, stále neinkasovala ani jeden gól. Tentoraz si poradila doma so Zlatými Moravcami tesne 1:0.

Štart ako z rozprávky zažíva FC Nitra. Po piatkovej predohrávke so Zlatými Moravcami sa prebojovala na priebežné prvé miesto. Tri body si totiž postrážila v dueli, v ktorom bola miernym favoritom. Ešte lepšie pre nováčika je, že ani po 4. kole neinkasovala žiaden gól. Spočiatku bolo ich meranie síl byrovnané, prvý náznak šance mal domáci Balaj. Potom Niba skúšal šťastie, ale Kováč gól nepustil, loptu vyškriabal spod brvna. Šancu zmeniž skóre mal potom Gešnábel, ale v dobrej pozícii minul bránku. V závere polčasu skúšal nájsť Krišanu Kóňa, ale jeho šanca ostala nepremenená.

Všetko podstatné sa udialo po zmene strán. Nitrania vyleteli na súpra a dočkali sa odmeny. Už po dvoch minútach sa totiž lopta dostala od Hrošša k Balajovi, ktorý ju pripravil pre Ivančíka. Ten šikovnou strelou nedal šancu Kováčovi a bolo 1:0. Gešnábel sa potom mohol stať hrdinom Zlatomoravčanov, lenže v poslednej chvíli mu v dobrej šani domáci loptu odkopli. Následne to pre hostí bolo o to horšie súperovi ukázať svoje kvality. Po druhej žltej karte Nikoliča totiž dohrávali od 55. minúty oslabení a z ich strany sa toho veľa smerom dopredu nedialo. Kotrík potom po hodine hry prevetral rukavice Kováča, ale skóre nemenilo. Čistú šancu na vyrovnanie mali hostia v 82. minúte, ale Ewerton neprekonal skvelého Hrošša. Ten predviedol parádny zákrok a aj preto tri body ostali doma. Nitra je priebežne na prvom mieste a ani po štyroch zápasoch stále neinkasovala ani jeden gól.

Autor: Ľubomír Hudačko