01.04.2018 15:20 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:0

Už iba sedem bodov delí prvú Trnavu a druhý Slovan. Líder totiž stratil všetky body na ihrisku Dunajskej Stredy, ktorá sa tým dostala k špici ešte viac. Jediný gól padol po hodine stretnutia.

Viac ako 7 tisíc divákov videlo napínavý duel plný emócií a bojovnosti. Prvú šancu na otvorenie skóre mali domáci hráči, Čmelíka však vychytal Chudý a stav sa tak nemenil. Dlho sa však potom veľa už nedialo pred bránami oboch tímov, hralo sa medzi šestnástkami a bez vyložených šancí. Nikto nechcel urobiť chybu a šanca z úvodu zápasu sa ukázala v prvom polčase ako najvyloženejšia.

Po prestávke sa opäť zrodila veľká šanca už po pár minútach hry, Kadlec však svojou prudkou strelou Maceja neprekonal. Výborne mu loptu zneškodnil, no po hodine hry sa už skóre menilo.

Lopta sa dostala k Bayovi, ktorý zakončil presne a otvoril skóre na 1:0. Týmto zásahom sa DAC viac osmelil a skúšal rozhodnúť duel ďalším zásahom. Nepodarilo sa to však napríklad Pačindovi z priameho kopu, pretože mieril mimo. Lídrovi chýbali kľúčoví hráči a bolo to cítiť. Spartak mohol vyrovnať v nadstavenom čase, ale Tóth ani Egho neuspeli.

Preto tri body ostali doma, čím Trnava dala šancu Slovanu stiahnutý náskok už na 7 bodov ponechať. Líder pritom prehral prvýkrát od konca novembra 2017.

Autor: Ľubomír Hudačko