03.11.2017 18:00 CET
2 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 2:1

V skvelej atmosfére a s rekordnou návštevou sa Dunajská Streda napokon vybičovala k výkonu, ktorým otočila stav 0:1 a so Slovanom triumfovala 2:1. Hrdinom sa stal pár minút pred koncom Kalmár.

Prvú šancu mali hostia, Čavrič ale po pár minútach minul bránu len tesne. Taktické šachy potom narušil Ljubičič, ale tiež mieril vedľa, hoci z väčšej diaľky. Ten istý hráč nepochodil ani o niečo neskôr tiež ranou, no tentoraz nad. V 25. minúte hlavičkou takmer otvoril skóre Divkovič, ale proti bol Greif. Gólman hostí sa musel mať na pozore aj pri šanci Kalmára, no nenechal sa zaskočiť. To domáca obrana zlyhala po polhodine hry, pretože hlavičku Hološka nikto nepokryl a skóre sa tak po priamom kope menilo - 0:1. Chybu obrany, ďalšiu v poradí v závere polčasu ešte mohol využiť Holman, ale neuspel a preto Slovan viedol len tesne o jeden zásah.

Prestávka znamenala pre domácich jasný signál zabrať a pokrstiť novú tribúnu nejakým tým bodovým ziskom. Nevideli nič iné, len snahu o vyrovnanie. Opäť sa do šance dostal Ljubičič, ale zase len mieril vedľa brány. Veľkú možnosť potom kvôli Greifovi nedal Čmelík, trafil len jeho nohy. Rabiu na druhej strane robil DAC-u problémy, no skóre sa menilo v prospech DAC. Davis poslal loptu na Pačindu, ktorý hlavičkou vyrovnal na 1:1. Vedľa brány mieril potom už tradične Ljubičič, no z diaľky napokon uspeli domáci. Loptu si pred šestnástkou prebral Kalmár a trafil presne k žrdi - 2:1. V závere už neuspel hostia ani v jednom z dvoch prípadov, nedal napríklad ani striedajúci Vittek. Aj preto premiéra trénerovi Ševelovi na lavičke Slovana nevyšla, tri body ostali v Dunajskej Strede.

Autor: Ľubomír Hudačko