20.08.2017 18:30 CET
4 : 2
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 4:2

Aj po piatom kole ostávajú futbalisti DAC Dunajská Streda bez prehry. Na domácom štadióne si poradili s úradujúcim majstrom pomerom 4:2 (1:0).

Domáci nastúpili na zápas už bez útočníka Pavla Šafranka. Ten v sobotu prestúpil do dánskeho Aalborgu. Na hrote ho nahradil Erik Pačinda. DAC začal s veľkým nasadením. Vo ôsmej minúte sa vyznamenal Holec, keď zneškodnil Ljubičičovu strelu. Po vydarenej akcii poslal center pred bránu Vida a Pačinda hlavou otvoril skóre - 1:0. V 20. minúte mohlo byť vedenie Dunajskej Stredy dvojgólové: po rohu Pačindu hlavičkoval tesne nad Kalmár. O päť minút nato mohol vyrovnať Škvarka, ale jeho strelu brankár Macej vychytal. V 32. minúte zaútočili Pačinda a Kalmár. Na konci akcie strela Kalmára z pravej strany minula Holecovu bránu o centimetre. V 38. minúte zahrozil Čmelík, v 43. minúte strela Pačindu nemala potrebnú razanciu.

V 47. minúte Davisovu strelu Holec vyrazil, ale Kalmár loptu poslal do siete - 2:0. Domáci naďalej ohrozovali Holecovu bránu. V 64. minúte sa pekným a zároveň efektívnym zakončením prezentoval kapitán Dunajskej Stredy Ljubičič. O tri minúty sa hosťom podarilo znížiť. Z ľavej strany prihral pred bránu Polievka a Otubanjo rozvlnil sieť - 3:1. Po svojom góle Žilinčania ožili. V 78. minúte po prihrávke Káčera úspešne zakončil Mráz z hranice pokutového územia a bolo 2:3 z pohľadu žltozelených. V 86. minúte po protiútoku Dunajskej Stredy sa Davis snažil prelobovať Holeca, ale brankár Žiliny sa predvieol vydareným zákrokom. V 90. minúte išiel sám na bránu Divkovič a mladý útočník Dunajskej Stredy nezaváhal - 4:2.

"Dnešný prvý polčas bol najlepší v tejto sezóne. Do 60. minúty sme hrali veľmi dobre, zaslúžili sme si trojgólové vedenie. Žilina je tím, ktorý hrá futbal a nie nadarmo vyhral titul. Polievka nám narobil veľa problémov. Je to zaslúžené víťazstvo, ale z posledných 30 minút sa musíme poučiť," okomentoval priebeh duelu tréner DAC-u Marco Rossi. "Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich, boli dôrazní a efektívni. Podarilo sa nám zápas zdramatizovať, bolo to dobré hlavne pre fanúšikov. Hralo sa v slušnom tempe a vo skvelej atmosfére," kontroval náprotivok Rossiho na žilinskej lavičke Adrián Guľa.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk