21.10.2017 15:00 CET
1 : 2
(1:1)

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 1:2

Opäť sa v dueli Dunajskej Stredy a Trenčína nezrodila remíza, ale niekto z nich bral tri body. Tentoraz si ich pripísal práve tím spod Sihoťa, keď triumfoval na Žitnom ostrove 2:1.

Všetko podstatné v úvodných chvíľach sa udialo už v 3. minúte. Van Haaren parádne trafil, na čo domáci gólman nemal nárok a otvoril skóre - 0:1. To hostí povzbudilo a hoci mali loptu na svojich kopačkách aj naďalej, smerom dopredu sa im už príliš nedarilo. To domáci museli zabrať a veruže sa im to podarilo. Napríklad pred polhodinou hry potrestal hrubicu Pačinda a Šemrinec už jeho ranu nestihol zneškodniť - 1:1. Záver prvého polčasu patril Trenčanom. Najskôr v 40. minúte Paurov center hľadal v šestnástke nabiehajúceho Jangu, pred ktorým v poslednej chvíli odkopol loptu do bezpečia Šatka. Zvýšiť skóre mohol potom Beridze, no nedal, pretože mieril len tesne vedľa. Aj preto sa polčas skončil zmierlivo.

Žltomodrí sa po prestávke hrnuli dopredu a dostávali hostí pod tlak. Nedialo sa však pred bránou AS toho toľko, aby to stálo za zmienku. Zmeniť to malo aj dvojité striedanie, ale Trenčín stále odolával. Dvadsať minút pred koncom dokonca prišla chyba, čo využil Janga. Jeho hlavička po peknej akcii znamenala gól na 1:2. Hráči DAC zvýšili ofenzívne úsilie, ale v 87. minúte mohli inkasovať tretí gól. Van Haaren elegantne obišiel Maceja, ale loptu z ostrého uhla napálil len do žrde. V nadstavenom čase neuspel trikrát po sebe Janga, ale tri body si odnáša domov práve jeho tím. Takže v Trenčíne bude vládnuť mimoriadna spokojnosť, pretože svoju sériu výhier opäť natiahli.

Autor: Ľubomír Hudačko