19.08.2017 19:00 CET
1 : 2
(0:0)

AS Trenčín - Zemplín Michalovce 1:2

V piatom kole Fortunaligy podľahol na domácej pôde Trenčín Michalovciam 1:2 (0:0). Hostia zaznamenali nečakanú a zároveň prvú tohtosezónnu výhru.

Aktívnejší boli spočiatku Trenčania. Tí sa spoliehali na rýchlonohého krídelníka Gonga, na ktorého obrana Michaloviec nedokázala nájsť obranné páky. V 14. minúte vystrelil spoza šestnástky El Mahdioui a tesne minul bránu. Po dobrom začiatku diváci s pribúdajúcim časom videli viacero nepresností. Domáci, hoci boli aktívnejší, nedokázali sa dostať k nebezpečným šanciam. Michalovce bránili vlastnú polovicu, čo sa im darilo práve vďaka nepresnostiam hráčov spod hradu Matúša Čáka. V 32. minúte mohol skóre duelu otvoriť Paur. Po odrazenej lopte z niekoľkých metrov netrafil Kirovu bránu. V závere polčasu tvrdo vystrelil spoza pokutového územiu Mance. Vyrazenú strelu nedokázal do siete doklepnúť Paur. Do kabín schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Aj úvod druhého polčasu vyzeral podobne ako začiatok prvého. Snaha Trenčína bola neefektívna a končila pred pokutovým územím. V 59. minúte sa pokus El Mahdiouiho z diaľky odrazil od tyče. Po jednom z ojedinelých výpadov Michalovčanov Šimčák nacentroval na zadnú tyč a Koscelník hlavou vsietil gól - 1:0 pre Zemplín. O päť minút Šemrinec podbehol rohový kop a Koscelník nemal problém opäť hlavou pridať svoj druhý gól v zápase - 2:0. V 75. minúte z priameho kopu trafil Žofčák brvno. V 77. minúte Gongovo zakončenie Kira pokryl, ale na dorážku toho istého hráča bol už prikrátky - 1:2. Desať minút pred koncom si zaslúžila gól kombinácia striedajúceho Jangu s Čatakovičom. V záverečnej minúte Kleščík hlavičkou opečiatkoval žrď. AS Trenčín podľahol Zemplínu Michalovce 1:2 (0:0) a dovolil tak hosťom získať v jednom zápase prvé tri jesenné body.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk