12.08.2017 19:00 CET
1 : 1
(1:0)

AS Trenčín - Železiarne Podbrezová 1:1

AS Trenčín remizoval vo štvrtom kole Fortunaligy s Podbrezovou 1:1 (1:0), keď neudržal polčasové vedenie.

V súboji trojbodových tímov začali aktívnejšie domáci. V tretej minúte loptu spracoval Gong a vyslal prízemnú strelu tesne vedľa pravej žrde Kuciakovej brány. Po rohovom kope z rohu šestnástky zakončil Skovajsa. Po sedemnástich minútach od úvodného hvizdu musel z ihriska dole pre zranenie Gong a na jeho miesto prišiel Kvocera. V 20. minúte Paurovo zakončenie vytesnil mimo troch žrdí brankár. Trenčan však napokon strieľal z ofsajdu. So záverom polčasu išla kvalita futbalu dole. Ťažisko hry sa spred brány Podbrezovej presunulo do stredu poľa. V 39. minúte Skovajsa zaskočil Kuciaka, keď loptu poslal do siete priamo z rohového kopu - 1:0. V samom závere úvodnej štyridsaťpäťminútovky Viazanko vyhral bežecký súboj s brankárom, no jeho lobu kúsok chýbal.

Na začiatku druhého polčasu mohol zvýšiť náskok AS Janga. Najlepší strelec Trenčína v uplynulej sezóne sám pred bránou neuspel dvakrát. Najskôr trafil gólmana hostí, z dorážky potom prestrelil. O tri minúty nenamieril presne z hranice šestnástky ani Kvocera. V 62. minúte Jangova hlavička po centri Kleščíka zvýšila konto nepremenených šancí. O dve minúty Kleščík našiel Beridzeho, ktorý bol ďalším z chybujúcich strelcov. Horehronci sa vzápätí osmelili. Prízemný center Djordeviča striedajúci Mikuš hlavičkoval tesne vedľa. V 69. minúte si priamy kop Leška zrazil Chovan do vlastnej siete - 1:1. V 73. minúte mohol sám zakončovať Válovčan, hľadal však ešte Mikuša, ktorý na loptu nedočiahol. Desať minút pred vypršaním riadneho hracieho času Beridze v miernom záklone minul bránu. AS Trenčín remizoval so ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk